Zasiedzenie - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Zasiedzenie

Zasiedzenie to podstawowy element prawa cywilnego. Prawo cywilne reguluje całe mnóstwo sposobów uzyskania prawa własności. Oprócz uzyskania prawa własności rzeczy nieruchomej zasiedzenie może prowadzić do nabycia prawa własności ruchomości.

Co powinieneś wiedzieć z zakresu zasiedzenia gruntu? Zasadniczo należy poznać odpowiedzi na podstawowe pytania, to jest: jaki jest termin zasiedzenia, kto może zasiedzieć nieruchomość oraz jakie są przesłanki zasiedzenia. Powyższa wiedza umożliwi Ci uniknąć całego szeregu komplikacji związanych z zasiedzeniem.

Zwróć uwagę na fakt, że na moim blogu przedstawię Ci także wiele przydatnych faktów z obszaru zasiedzenia, a zwłaszcza dotyczących sformułowania wniosku o zasiedzenie.

Szczegóły strony zasiedzenienieruchomosci.pl:

Podlinkuj stronę zasiedzenienieruchomosci.pl:

Zasiedzenie

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 54 Odwiedziny googlebot 18

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Polski Rejestr Firm Prawniczych - prawnik, adwokat, radca prawny, kancelaria prawnicza »

  Polski Rejestr Firm Prawniczych to przede wszystkim baza kancelarii, biur prawnych i instytucji prawniczych, ale także docelowo źródło wiedzy i informacji z wybranych zakresów prawa.
  W tej chwili do Państwa dyspozycji oddajemy doskonałą wyszukiwarkę zawierającą adresy kilku tysięcy kancelarii mających siedzibę na terenie naszego kraju. Regularnie pojawiać się będą kolejne, redagowane działy. Dlatego zachęcamy do częstych wizyt na stronach Polskiego Rejestru Firm Prawniczych prfp.pl. Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu.

  Data dodania: 12 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Gowin i Wspólnicy »

  Gowin i Wspólnicy to kancelaria prawnicza, która zawsze szuka najbardziej optymalnych rozwiązań dla każdego swojego klienta, zachowując przy tym najwyższe standardy obsługi prawnej. Gowin Kancelaria wywodzi się z rynku nieruchomości, jednak w tej chwili skupia grono najlepszych prawników posiadających spore doświadczenie we wszelkich sprawach dotyczących prowadzenia procesu inwestycyjnego, obrotu nieruchomościami, komercjalizacji obiektów handlowych, obsługi wszelkiego rodzaju spółek czy też prawa energetycznego. Zakres naszych kompetencji jest stale poszerzany, by jak najlepiej dopasować się do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  Data dodania: 10 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria Patentowa-Elżbieta Piątkowska »

  Kancelaria patentowa opiera się na pracy rzeczników patentowych z dużym doświadczeniem, o wykształceniu prawniczym i technicznym, co gwarantuje zrozumienie specyfiki problemów związanych z prowadzeniem profesjonalnej obsługi przedsiębiorstw i osób fizycznych.Proponujemy Państwu naszą aktywną pomoc na każdym etapie postępowania oraz nadzorowanie spraw w ramach udzielonych pełnomocnictw, m.in. przy rejestracji znaku towarowego. Kancelaria Patentowa oferuje kompleksową obsługę, w zakresie prawa własności przemysłowej.

  Data dodania: 09 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Absurdy Rzeczpospolitej »

  Nasza obecna rzeczywistość społeczno-polityczno-ekonomiczna jest tak bogata w w różnego typu absurdy, skandale i chybione pomysły, że możemy tu pokazać zaledwie ich wycinek.
  Afery i nonsensy w Polsce - często za takowe nieuważane - to rzecz powszechna. Idiotyzmy urzędnicze, to rzecz również często spotykana w otaczającym nas świecie, zwłaszcza w Unii Europejskiej.

  Data dodania: 08 11 2013 · szczegóły wpisu »
 • Prawnik Gdynia »

  Nasza kancelaria prawna zajmuje się kompleksową obsługą prawną. Nasze działania charakteryzują się profesjonalizmem. Zatrudniamy u siebie prawników, którzy doskonale wiedzą, jak radzić sobie nawet z najtrudniejszymi sprawami. Dobry prawnik jest zawsze do Państwa dyspozycji. Adwokat Gdynia, który będzie Państwa reprezentował z ramienia naszej kancelarii będzie najlepszym wyborem, ponieważ nasi pracownicy posiadają nie tylko wysokie umiejętności, ale także spore doświadczenie, które zawsze procentuje w najtrudniejszych sytuacjach. Świadczymy kompleksowe usługi prawne, dzięki czemu każdy, kto potrzebuje pomocy może się do nas skierować. Skuteczność wygrywanych spraw przez naszą kancelarię jest bardzo wysoka. Reprezentujemy podmioty fizyczne oraz firmy. Zaangażowanie w sprawę dobrego prawnika z naszej kancelarii da taką możliwość. Warto z niej skorzystać. Zapraszamy do odwiedzania naszej siedziby w Gdyni na ul. Starowiejska 25/6. Naszą dewizą jest skuteczne łączenie wiedzy teoretycznej z nabytymi doświadczeniami.

  Data dodania: 04 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Paweł Rolka Nowy Sącz »

  świadczymy profesjonalną i kompleksową obsługę prawną zarówno Klientom indywidualnym jak i Przedsiębiorcom w zakresie związanym z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Do każdego z naszych Klientów podchodzimy indywidualnie, zapewniając jednocześnie pełne zaangażowanie i dyskrecję. W działalności naszej Kancelarii kierujemy się zasadami etyki zawodowej oraz poszanowaniem praw Naszych Klientów. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość oraz zapewnienie wszechstronnej i skutecznej pomocy prawnej, przy zachowaniu zasady nieograniczonego czasowo dostępu do usług Kancelarii.

  Data dodania: 02 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • Prawnik Rybnik - Kancelaria prawna Rybnik »

  Kancelaria prawna w Rybniku. Świadczy usługi z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, pracy, administracyjnego, jak również w zaresie odszkodowań i obsługi wierzytelności.

  Prowadzimy doradztwo prawne w sprawach:
  pracowniczych,windykacji należności,podatkowych (Urząd Skarbowy),
  spadkowych,ubezpieczeń społecznych (ZUS, KRUS),odszkodowawczych,upadłości konsumenckiej,rodzinnych,rozwodowych i alimentacyjnych,lokalowych,o podział majątku,administracyjnych.

  Sporządzamy pisma: urzędowe,pozwy oraz inne pisma procesowe,skargi, zażalenia, odwołania, wnioski, i inne.

  Data dodania: 26 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Kraków »

  Szukasz specjalisty w branży prawnej? Nasza kancelaria adwokacka z pewnością Ci pomoże wykazując ogromne zaangażowanie solidność i fachowość, gdyż te cechy są naszymi priorytetami i dewizą. Specjalizujemy się w sprawach dotyczących spadków, rozwodów i nieruchomości. Prowadzimy również sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienia z wypadków drogowych i za błędy medyczne przeciwko ubezpieczycielom. Reprezentujemy klientów w sądach karnych i przed prokuraturą.Zajmujemy się również sprawami administracyjnymi i majątkowymi. Jeśli szukasz konsultacji prawnej koniecznie skontaktuj się z naszą kancelarią adwokacką i umów termin swojej wizyty.

  Data dodania: 21 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria Notarialna Grażyna Beata Socha »

  Kancelaria Notarialna Grażyna Beata Socha działa na Warszawskich Bielanach od 1996 roku. Do zakresu czynności notarialnych zalicza się między innymi: sporządzanie aktów notarialnych obejmujących umowy sprzedaży, umowy zamiany, darowizny, oświadczenia o ustanowieniu służebności gruntowych jak i osobistych, a także testamenty, akty poświadczenia dziedziczenia. To tylko niektóre z czynności, jakie można zrealizować w tej Kancelarii Notarialnej. Szczegółowy katalog czynności wykonywanych przez notariusza oraz taksa notarialna znajduje się na stronie internetowej.

  Data dodania: 21 02 2015 · szczegóły wpisu »