Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego

Cała historia Jezuitów na jednej stronie. Wszystkie najważniejsze informacje o Towarzystwie Jezusowym. Kiedy i po co powstało, jaką religię wyznawało i jakich członków posiadało. Czym zakon zasłużył się dla społeczeństwa. Jak wybitni Jezuici pomogli w nauce i poznawaniu otaczającego nas świata. Wszystko o co musisz wiedzieć na temat Jezuitów znajdziesz na jednej stronie. Dowiesz się ile ważnych osób zakon dał Kościołowi np. 180 błogosławionych, 50 świętych, 252 biskupów i 83 arcybiskupów a także 5 patriarchów, 41 kardynałów i 1 papieża. Poznasz główne zasady zakonu np. Przyjmowanie osób do Zakonu odbywało się według ściśle określonych norm i wymagań papieży a także inteligencji i czystości umysłu jak i również wyjątkowo silnej i otwartej osobowości, Zawsze szli pierwsi na pomoc, stawali na wysokości zadania, kierowali w którym kierunku rozwija się Kościół. To tylko kilka z wielu zasad, które przyjęli Jezuici. Dowiesz się czym była kasata zakonu oraz śluby zakonne. Nie ominą Cię informacje na temat renesansu zakonu i współczesnych kardynałów. Znajdziesz informacje o Jezuitach w mediach, Jezuitach w Polsce oraz dowiesz się jak toczyło się życie Jezuitów po kasacie zakonu. Dowiesz się jakie były główne elementy charyzmatu Towarzystwa. Znajdziesz tu wiele informacji na temat kościołów, szkół czy szpitali zakładanych przez Jezuitów by pomagać i uczyć młode umysły bo miedzy innymi to właśnie nauka była najważniejsza dla zakonu i przykładali do niej dużą wagę.

Szczegóły strony www.jezuita.pl:

Podlinkuj stronę www.jezuita.pl:

Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 75 Odwiedziny googlebot 19

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Bawiarenka - klub dzieci i rodziców »

  Bogata oferta edukacyjna dla dzieci i rodziców i kawiarenka przyjazna dzieciom w Rzeszowie. Opieka nad dziećmi, organizacja imprez okolicznościowych. Zapraszamy rodziców z dziećmi i przyszłych rodziców.

  Data dodania: 05 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • E-bobas Wszystko dla dziecka »

  Sklep e-bobas oferuje państwu niezwykle szeroki asortyment od Wyprawki dla dziecka po wózki wielofunkcyjne jak i spacerowe, foteliki samochodowe, zabawki edukacyjne i nie tylko, pościele dla najmłodszych, łóżeczka, oraz wiele innych artykułów w bardzo konkurencyjnych cenach. Nowoczesny sklep który jest przyjazny dla użytkownika. Zakupy w naszym sklepie są bardzo łatwe i do tego bezpieczne. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony.

  Data dodania: 11 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła trenerów, szkolenia menadżerskie, coaching - Kontrakt OSH »

  Kontrakt OSH to profesjonalna szkoła trenerów oferująca szkolenia menadżerskie i dla trenerów. Fachowa kadra nauczająca prowadzi kurs coachingu zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych. W ofercie również warsztaty i szkolenia otwarte, a także projekty dla firm.

  Data dodania: 13 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła tańca irlandzkiego Tir na nÓg Polan Szczecin »

  Szkoła tańca irlandzkiego Tir na nÓg w Szczecinie jest jedną z największych i najstarszych szkół w Europie kontynentalnej. Uczniowie szkoły regularnie zdobywają czołowe miejsca podczas międzynarodowych zawodów tańca irlandzkiego.

  W szkole naukę mogą zacząć zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Nigdy nie jest za późno żeby rozpocząć swoją przygodę z tym fantastycznym tańcem.

  Jakie korzyści daje nauka tańca irlandzkiego?
  - możliwość współzawodnictwa na zawodach z zawodnikami z całego świata
  - dobrą zabawę i świetną atmosferę na zajęciach
  - silne mięśnie nóg, brzucha i pleców
  - możliwość zaimponowania znajomym
  - umiejętność tańczenia coraz popularniejszego na świecie tańca

  Taniec irlandzki można podzielić na dwie kategorie. Taniec miękki i taniec twardy. Taniec miękki jest tańczony w baletkach i przypomina nieco balet jest jednak dużo bardziej dynamiczny i wysiłkowy. Taniec twardy czyli step jest tańczony w twardych butach do stepu irlandzkiego. Jest bardzo efektowny i wymaga nienagannego poczucia rytmu.

  Więcej informacji o tańcu irlandzkim, o szkole tańca irlandzkiego oraz o możliwościach zapisania się na zajęcia znajdziesz na stronie internetowej

  Data dodania: 07 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła Pływania Lublin »

  Zapraszamy do najlepszej w Lublinie szkoły Pływania "JERZYK" prowadzonej przez znanego i doświadczonego pływaka, ratownika i płetwonurka - Jerzego Cieśluka. Zajęcia pływania i nurkowania odbywają się dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia są prowadzone nieszablonowo i osoby które chcą się nauczyć pływać lub nurkować szybko opanowują kolejne etapy tej sztuki. Spotkania odbywają się w małych grupach w których panuje dobra atmosfera do nauki lub pogłębienia umiejętności pływania. Uczymy też nurkować, dysponujemy najnowocześniejszym profesjonalnym i co najważniejsze bezpiecznym sprzętem oraz przystosowanym do tych celów basenem. Zajęcia nurkowania odbywają się w małych kameralnych grupach.

  Data dodania: 03 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Tablica interaktywna »

  Mnóstwo firm szuka sposobu, by podnieść ciekawość prowadzonych prezentacji. Tablice multimedialne to rozwiązanie, jakie uzyskało szczególną renomę. Umożliwiają one kooperację z zewnętrznym laptopem i nawigację dotykową. Spośród mnóstwa dostępnych narzędzi, jedynie tablice multimedialne umożliwiają wszechstronne rozwinięcie szkolenia oraz swobodę wprowadzania materiałów multimedialnych. Ułatwią one zaciekawienie i zachęcenie uczestników, wówczas nie będą obojętnym widzem. Gwarantujemy obfity wybórtablic, po niewysokich opłatach.

  Data dodania: 29 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Planetarium mobilne »

  Astro Arena zaprasza do planetarium – przenośnego laboratorium pobudzania wyobraźni. Pod miękką kopułą przenośnego planetarium Astro Arena doświadczysz niesamowitej przygody. Poznasz gwiazdy i gwiazdozbiory oraz ich wyobrażenia na niebie. Rozgwieżdżone niebo – oglądane pod kopułą planetarium – pozostawia niezapomniane wrażenia. Prezentuje piękno krajobrazu oraz bliższego i dalszego Kosmosu. To niezapomniana przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjni i ubarwi każdy dzień

  Data dodania: 05 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • Joanna Rakowicz - praktyk rozwoju osobistego »

  Joanna Rakowicz to wieloletni praktyk rozwoju osobistego.Dzięki doświadczeniu potrafi wyciągnąć z marazmu, pobudzić do działania i dać szansę na lepsze jutro.Dodatkowo na stronie prowadzony jest blog.

  Data dodania: 25 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Sztuka mówienia - logopeda i neurologopeda - Gdynia, Gdańsk »

  Zapraszam na indywidualne zajęcia z logopedii medialnej, emisji i higieny głosu oraz terapii logopedycznej przeznaczone dla wszystkich, którzy ze względów zawodowych występują publicznie i pracują głosem – dziennikarze, wykładowcy, pracownicy PR, nauczyciele, prawnicy, rzecznicy prasowi, menedżerowie, aktorzy, politycy oraz wszyscy, którzy pragną poprawić swoje kompetencje oraz sprawność językową i komunikacyjną, a więc dykcję, kulturę żywego słowa oraz stylistykę języka polskiego. Zajęcia obejmują także profilaktykę, diagnozę i terapię zaburzeń mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oferuję także zajęcia indywidualne oraz warsztaty z neurologopedii, wczesnej interwencji oraz SI. Cena zajęć dostosowana jest do rodzaju przeprowadzanej terapii lub warsztatów i szkoleń. Serdecznie zapraszam.

  Data dodania: 23 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • Hiszpański Gdynia »

  Język hiszpański online jeszcze nigdy nie był tak prosty. Casa Latina to profesjonalna nauka języka hiszpańskiego w mieście Gdynia. Nasza szkoła posiada wiele zalet a jej idea narodziła się z pasji do nauki języka hiszpańskiego, ale również z chęci utworzenia miejsca, gdzie studenci poznają język hiszpański z perspektywy latynoamerykańskiej a to oznacza, że doświadczą kultury, obyczajów oraz magii tego kontynentu. Casa Latina to hiszpański online - aktywny, komunikatywny i efektywny. Naukę języka hiszpańskiego w Gdyni możesz rozpocząć w naszej szkole, szczególnie kiedy nie masz doświadczenia w nauce języków online. Nasi nauczyciele to wykwalifikowani lektorzy, posiadający ogromne doświadczenie nie tylko w prowadzeniu zajęć językowych, ale również kompleksową wiedzę merytoryczną, który dotyczy lingwistyki i dydaktyki. Nasi nauczyciele zdobywali tą wiedzę podczas studiów na uniwersytetach w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na język hiszpański online w miejscowości Gdynia, w szkole Casa Latina. U nas każda grupa ucząca się języka hiszpańskiego posiada wiodący podręcznik. Dodatkowo nasi kreatywni lektorzy chętnie zapewniają dodatkowe materiały, często wykraczające poza schemat narzucony przez podręcznik. Nasze zajęcia dodatkowo opieramy na pracy z artykułami prasowymi oraz filmami, muzyką i grami. Hiszpański online opieramy na renomowanej platformie konferencyjnej WebEx, która pozwala na udostępnianie wirtualnej tablicy podczas zajęć.

  Data dodania: 06 07 2016 · szczegóły wpisu »