Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego

Cała historia Jezuitów na jednej stronie. Wszystkie najważniejsze informacje o Towarzystwie Jezusowym. Kiedy i po co powstało, jaką religię wyznawało i jakich członków posiadało. Czym zakon zasłużył się dla społeczeństwa. Jak wybitni Jezuici pomogli w nauce i poznawaniu otaczającego nas świata. Wszystko o co musisz wiedzieć na temat Jezuitów znajdziesz na jednej stronie. Dowiesz się ile ważnych osób zakon dał Kościołowi np. 180 błogosławionych, 50 świętych, 252 biskupów i 83 arcybiskupów a także 5 patriarchów, 41 kardynałów i 1 papieża. Poznasz główne zasady zakonu np. Przyjmowanie osób do Zakonu odbywało się według ściśle określonych norm i wymagań papieży a także inteligencji i czystości umysłu jak i również wyjątkowo silnej i otwartej osobowości, Zawsze szli pierwsi na pomoc, stawali na wysokości zadania, kierowali w którym kierunku rozwija się Kościół. To tylko kilka z wielu zasad, które przyjęli Jezuici. Dowiesz się czym była kasata zakonu oraz śluby zakonne. Nie ominą Cię informacje na temat renesansu zakonu i współczesnych kardynałów. Znajdziesz informacje o Jezuitach w mediach, Jezuitach w Polsce oraz dowiesz się jak toczyło się życie Jezuitów po kasacie zakonu. Dowiesz się jakie były główne elementy charyzmatu Towarzystwa. Znajdziesz tu wiele informacji na temat kościołów, szkół czy szpitali zakładanych przez Jezuitów by pomagać i uczyć młode umysły bo miedzy innymi to właśnie nauka była najważniejsza dla zakonu i przykładali do niej dużą wagę.

Szczegóły strony www.jezuita.pl:

Podlinkuj stronę www.jezuita.pl:

Jezuici - Zakon apostolskii kościoła Katolickiego

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 75 Odwiedziny googlebot 19

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Szkoła Jazdy Mistrzowie Kierownicy, Bydgoszcz »

  Zapraszamy na stronę szkoły jazdy Mistrzowie Kierownicy, nowego ośrodka szkoleniowego w samym centrum Bydgoszczy.
  Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, dlaczego warto zapisać się na kurs prawa jazdy u Mistrzów. Mistrzów Kierownicy.

  Szkoła Jazdy "Mistrzowie Kierownicy"
  Bydgoszcz, ul. Gdańska 10
  tel. (52) 345-78-63
  www.MistrzowieKierownicy.pl
  info@mistrzowiekierownicy.pl

  Data dodania: 17 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Nauka za granicą »

  LANGUAGE ABROAD proponuje Państwu kursy językowe za granicą do renomowanych szkół na całym świecie. Najwłaściwszy wybór kursu ułatwi kontakt z biurem, gdzie opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży naszych przedstawicieli zaproponujemy oferty spełniające Państwa oczekiwania. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi szkołami o wieloletniej tradycji i metodach nauczania potwierdzonych licznymi certyfikatami.

  Naszą ofertę kierujemy zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych w każdym wieku (niektóre szkoły oferują np. specjalne kursy dla osób starszych). Wybierać można pomiędzy zajęciami mniej lub bardziej intensywnymi, języka ogólnego lub specjalistycznymi. Polecamy kursy dla osób przygotowujących się do studiów za granicą lub egzaminów, dla biznesmenów, kadry zarządzającej, specjalistów różnych branż – nauczycieli, prawników, lekarzy, lotników i wielu, wielu innych.

  Data dodania: 08 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dobra uczelnia językowa z Wrocławia »

  W dzisiejszych czasach nasuwa się stwierdzenie, iż językiem wiodącym w Europie jak i na innych kontynentach jest angielski. Można go spotkać na każdym kroku. Gdy wychodzimy na spacer, widujemy mnóstwo billboardów, ogłoszeń z hasłami w języku angielskim. Mnóstwo urządzeń do których są dołączane instrukcje obsługi też często, gdy nie są w języku polskim to na 100% będą w języku angielskim. Język ten prężnie rozwija się i mówi nim coraz większa rzesza ludzi, gdyż jest on przepustką do lepszej pracy, kariery zawodowej. W szkołach uczymy się tego języka już od najmłodszych lat. Warto jest zadbać też o to, by mieć możliwość szlifować angielski w jakiejś dobrej szkole językowej. Taką szkołą jest szkoła BETWEEN z Wrocławia! Pamiętajcie jednak drodzy rodzice, żeby dzieci nie zapomniały mówić poprawnie po polsku :-)

  Data dodania: 25 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Sklep.mindplace.pl - biofeedback, relaksacja, medytacja »

  Sklep internetowy dedykowany biofeedback`owi, relaksacji i medytacji.

  W ofercie między innymi: sprzęt i oprogramowanie do biofeedbacku (EEG, HRV, GSR), Mind Machines, książki dotyczące rozwoju osobistego, muzyka relaksująca oraz inne.
  Współpracujemy między innymi z firmami: Wild Divine, Photosonix, HeartMath.
  Sprawdź naszą ofertę!

  Data dodania: 18 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych. »

  Strona zawiera opis kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Na kursie prezentowana jest podstawowa wiedza z ekonomii, finansów, marketingu oraz prawa.
  Szkolenie obejmuje program kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych, zawarty w rozporządzeniu Rady Ministrów z 7 września 2004 r. w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem, oraz w zarządzeniu nr 20 Ministra Skarbu Państwa z 30 czerwca 2008 r. w sprawie organizacji i przeprowadzania egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych podmiotów z udziałem Skarbu Państwa.

  Data dodania: 07 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Gadacz Programuje - razem uczymy się programować »

  Razem uczymy się programować. Serwis ma za zadanie przekazywać i propagować wiedzę dotyczącą programowania głównie w językach przeznaczonych dla stron internetowych. Jest swoistego rodzaju zapiskiem nauki autora wraz z przykładami praktycznymi. Nie przekazuje wyłącznie wiedzy teoretycznej. Każda linijka kodu poparta jest wersją demo. Zapraszam do wspólnej nauki języka html, php, jQuery, a przede wszystkim nauki programowania dla platformy WordPress.

  Data dodania: 01 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • Ciągi liczbowe »

  Portal edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przygotowujących się do egzaminu maturalnego. Na portalu znajdują się zagadnienia teoretyczne dotyczące ciągów geometrycznych i arytmetycznych, które niezbędne są do prawidłowego rozwiązywania zadań.
  W dalszej części znajdują się przykładowo rozwiązane zadania różnego typu. Są tutaj również zadania do samodzielnego rozwiązania.
  Na portalu znajdują się również wymagania egzaminacyjne dotyczące ciągów obowiązujące na maturze.

  Data dodania: 02 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Instytut Wspomagania Oświaty »

  Portal z gotową dokumentacją dla dyrektorów placówek oświatowych. Dokumentacja, narzędzia i procedury dla placówek oświatowych do pobrania, porady prawne, terminarz oraz aktualności oświatowe.

  Nadzór pedagogiczny, ewaluacja, dokumentacja organizacyjna, awans zawodowy, sprawy kadrowe, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, kontrola zarządcza i ochrona danych osobowych.

  http://www.iwspo.pl

  Data dodania: 11 09 2014 · szczegóły wpisu »
 • Swseiz.pl »

  Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi jest niepubliczną uczelnią, która powstała w 1996 roku z inicjatywy salezjanina ks. Józefa Belniaka. Uczelnia posiada pełne uprawnienia akademickie i wpisana jest do rejestru szkół niepublicznych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na listę Istituzioni Universitarie Salesiane, czyli listę 60-ciu salezjańskich uczelni wyższych zlokalizowanych w różnych krajach świata. Szkoła kontynuuje dziedzictwo naukowego poszukwania prawdy z poszanowaniem chrześcijańskich wartości, dostosowując kierunki kształcenia do potrzeb i rozwoju gospodarczego oraz oczekiwań naszych studentów.
  Uczelnia oferuje studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w zakresie nauk ekonomicznych, na takich kierunkach jak: administracja, finanse i rachunkowość, zarządzanie i marketing, europeistyka oraz pedagogika. Ofertę kształcenia uzupełniają liczne studia podyplomowe, kursy i szkolenia.

  Data dodania: 21 10 2015 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła Muzyczna Studio Arte w Warszawie »

  Studio Muzyczne ARTE rozwija muzyczne predyspozycje i zainteresowania. Kładziemy nacisk na indywidualne, systematyczne lekcje, które m.in. przygotowują do występu publicznego na koncertach i audycjach na zakończenie semestru. ARTE jest dla tych z Państwa, którzy kochają muzykę i chcą spełniać swoje muzyczne marzenia o graniu i śpiewaniu. Od 8 lat specjalizujemy się w nauczaniu gry na instrumentach i nauce śpiewu, a nasze zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jesteśmy szkołą muzyczną dostosowaną programowo do predyspozycji i zainteresowań ucznia.
  Proponujemy indywidualny tok nauczania, który sprzyja szybkiej i bezstresowej nauce. W Studiu panuje przyjazna, twórcza atmosfera, niezbędna do kontynuowania nauki lub rozpoczęcia jej od podstaw. Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i nauczycieli Studia ARTE.

  Data dodania: 18 08 2015 · szczegóły wpisu »