Podkategoria: Edukacja prozdrowotna - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Edukacja prozdrowotna Podkategoria: Edukacja prozdrowotna

1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · następna strona »
 • Kursy pierwszej pomocy »

  Krakowska firma STAY & PLAY zajmuje się organizacją i przeprowadzaniem kursów z zakresu pierwszej pomocy na terenie całego kraju. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra składająca się z doświadczonych trenerów, ratowników medycznych, instruktorów Polskiej Rady Resuscytacji i Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego.
  Kursy pierwszej pomocy prowadzone są z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych w postaci fantomów do resuscytacji osób dorosłych i dzieci, apteczek pierwszej pomocy, prezentacji multimedialnych. Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności ratowania życia.
  Oferta kursów pierwszej pomocy STAY & PLAY skierowana jest do firm, instytucji, organizacji, szkół nauki jazdy, rodziców oraz opiekunów dzieci. Firma realizuje także zabezpieczenia medyczne imprez i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo na stronie firmowej znajduje się poradnik pierwszej pomocy przedstawiony w formie łatwych do przyswojenia schematów postępowania.

  Data dodania: 04 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Ratownik medyczny »

  Ratowniczy.net jest blogiem internetowym prowadzonym przez ratownika medycznego. Porusza on przede wszystkim tematykę związaną z ratownictwem medycznym, udzielaniem pierwszej pomocy i ogólnie pojętą ochroną zdrowia.
  Wśród wielu artykułów dostępnych na blogu przeczytać można opisy sytuacji z pracy w karetce pogotowia ratunkowego, charakterystyki nowoczesnego sprzętu służącego do ratowania życia, komentarze autora do aktualnych wydarzeń krajowych i zagranicznych.

  Data dodania: 04 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Szkolenia z pierwszej pomocy »

  Odbycie szkolenia z pierwszej pomocy nie tylko daje ogromną korzyść w razie zaistnienia wypadku, ale jest też wymogiem prawnym. Wszyscy uczestnicy kursów prawa jazdy są zobligowani do odbycia szkolenia, tak jak i pracodawca ma zapewnić na każdej zmianie obecność przynajmniej jednego pracownika przeszkolonego w ratowaniu życia.
  Poradnik szkoleniapp.pl został stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń instruktorów - ratowników medycznych w celu ułatwienia pracodawcom wyboru odpowiedniej jednostki szkolącej. Na stronie znajdują się informacje o tym kto może i powinien prowadzić szkolenia z pierwszej pomocy, jakie pomoce dydaktyczne muszą być na nich wykorzystane oraz jaką najkorzystniejszą formę powinny przybrać, aby efekt nauczania był jak najlepszy.

  Data dodania: 05 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza i koinfekcje odkleszczowe - zbiór publikacji »

  Choroby przenoszone przez kleszcze stanowią coraz bardziej narastający problem dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy czy osób potencjalnie zagrożonych- np. z powodu wykonywanego zawodu czy sposobu spędzania czasu wolnego. Wokół nich narosło wiele mitów- jak choćby rzekoma szczepionka na kleszcze, łatwość diagnozowania i leczenia boreliozy czy zagrożenie babesją, dotyczące w Polsce tylko psów...

  Niedoskonałość diagnostyki, brak wystarczających badań naukowych z powodu niewielkich funduszy czy braku zainteresowanych naukowców, niski poziom wiedzy wśród lekarzy na temat chorób odkleszczowych oraz ignorancja problemu, powodują cierpienie wielu chorych- niezdiagnozowanych i nieleczonych...

  Strona lymepoland.com ma charakter informacyjny. Stanowi zbiór wybranych publikacji na temat chorób odkleszczowych – dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Administratorem strony jest Fundacja "BARTEK" na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi. Dedykowana jest wszystkim chorym na boreliozę i jej koinfekcje, a zwłaszcza nieleczonym, niezdiagnozowanym dzieciom, którym odbiera dzieciństwo, a także możliwość udanego startu w dorosłe życie.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza - fundacja »

  Fundacja "BARTEK" na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi została zarejestrowana 25 marca 2009r. w Lublinie. Inspiracją do jej powołania stały się własne doświadczenia Fundatora, związane z zachorowaniem na boreliozę najbliższych osób. Szukanie pomocy, zgłębianie zawiłości i kontrowersji dotyczących diagnostyki i leczenia, obnażyło ogrom problemów, z jakimi musi się zmierzyć chory na boreliozę i jego rodzina. Fundacja ma zamiar stworzyć model systemowego rozwiązywania problemów osób chorych na boreliozę i współinfekcje- od badań diagnostycznych, poprzez rehabilitację i leczenie, aż do opieki po jego zakończeniu. Dla efektywnego diagnozowania i leczenia boreliozy z Lyme niezbędne jest przeprowadzenie wielu badań naukowych. Mamy nadzieję,że najbliższe lata przyniosą nowe odkrycia, dotyczące chorób odkleszczowych, a zwłaszcza boreliozy, a Fundacja- poprzez organizowanie, współorganizowanie i dofinansowanie badań, będzie też miała w tym swój udział. Fundacja organizuje konferencje, szkolenia i wyjazdy szkoleniowe dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i innych pracowników medycznych. W planach mamy też wydanie kilku publikacji zwartych.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Ośrodek Pomocy Psychologicznej »

  Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Młodzieży, Poradnia Terapii Rodzin
  i Hostel przy Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Oferujemy psychoterapię dla osób z problemami wieku dorastania oraz wczesnej dorosłości. Przyjmujemy osoby w wieku 16-24 lata.
  Oferujemy również psychoterapię rodzin.
  Wszystko finansowane przez NFZ.
  Przyjmujemy pacjentów z całej Polski.

  Data dodania: 17 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • MONA-VIE - bądź piękna i zdrowa już dziś! »

  Sok MONA-VIE podbija serca ludzi na całym świecie. Sprawia, że życie w każdym wieku staje się łatwiejsze i prostsze dla Ciebie oraz Twoich najbliższych.

  Soku MONA-VIE wzmacnia organizm, wzbogacając go w białko. Oczyszcza z toksyn i innych szkodliwych substancji. Wspomaga i usprawnia pracę mięśni i usuwa codzienne zmęczenie.

  Ponieważ wszyscy chcemy być zdrowi tak długo jak, to tylko możliwe. Aby zwiększyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia Portal dla Kobiet www.ChceBycPiekna.pl rozpoczyna akcję promowania MONA-VIE w Polsce!

  Podstawowym składnikiem soku MONA-VIE jest rosnąca w Amazonii legendarna jagoda Acai, która posiada wszystko czego potrzebujemy. Witaminy A, B1, B2, B3, witaminę E, witaminę C, fosfor, magnez, wapń, potas, białko, niezbędne kwasy tłuszczowe takie jak Omega3, Omega6, Omega9, jak również enzymy odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek.

  Badania wykazują, że jagoda açai zawiera 33 razy więcej przeciwutleniaczy (antyoksydantów) niż czerwone winogrona, ponad 20 razy więcej niż leśne jagody. Jagoda açai poprawia naszą odporność i siły witalne.

  Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę. Już teraz serdecznie zapraszamy!

  Data dodania: 04 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Flawonoidy- naturalne zdrowie !!! »

  Przeciwutleniacze pod postaciom flawonoidów to wysoce skuteczne, naturalne substancje roślinne. Ich działanie jest znane od wieków, za odkrycie tych związków została przyznana ponad 80- siąt lat temu nagroda Nobla, tak ważne są dla naszego zdrowia. Pozwalają chronić nasz organizm przed chorobami: nowotworowymi, serca, płuc, jelit, alergiami, dermatozami. Opóźniają procesy starzenia i je cofają w wysokim stopniu. Produkty z rodziny Flavon mają wszelkie światowe atesty. Mogą być także śmiało stosowane przez sportowców. Poddawanych nawet badaniom antydopingowym- jest to potwierdzone. Zapewniają one im wysoką wydolność, jej utrzymanie a także ochronę najbardziej obciążonych układów, organizmu sportowca. Zapraszamy na naszą stronę i do zamówień !!! Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań !!!

  Data dodania: 08 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Prawa pacjenta »

  Na stronie informacje dotyczące przepisów prawnych, ustaw, rozporządzeń i dyrektyw związanych z realizacją i przestrzeganiem praw pacjenta w krajach Unii Europejskiej (m.in. Anglia, Belgia, Bułgaria, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Słowenia, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Węgry, Włochy).
  Każdy użytkownik znajdzie tu rzetelne informacje związane z prawami pacjenta w tych krajach, jak również informacje dotyczące drogi prawnej w przypadku uchybień w przestrzeganiu praw pacjentó na terenie krajów Unii Europejskiej.
  Problematyka przaw pacjentów w krajach UE jest sprawą złożoną i nie ma jednolitego obowiązującego stanu prawnego na terenie całej Unii. Każdy kraj przyjął swoje regulacje w tym zakresie.
  Serwis prawapacjentow.eu zebrał wszystkie informacje na ten temat w jednym miejscu.

  Data dodania: 13 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Pływanie zimowe, krioterapia, sauna »

  Pływanie zimowe, krioterapia, sauna i inne metody hartowania organizmu drogą do zdrowia i lepszego samopoczucia. Informacje, porady i zalecenia, artykuły,ciekawe zdjęcia,pogoda i temperatura wody,wpływ kąpieli w lodowatej wodzie na zdrowie, sprzęt do krioterapii i lista producentów, sauny - gdzie pójść, zasady kąpieli w saunie,
  forum dotyczące morsowania, sauny i krioterapii.

  Data dodania: 11 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Stomatolog - jak dbać o zęby »

  Mało kto z nas lubi chodzić do dentysty. Stomatolog to ten zawód, który kojarzymy z cierpieniem i dźwiękiem wiertła, więc zazwyczaj odwiedzamy go tylko w przypadku konieczności. Tymczasem jest to błąd, bo o zęby powinniśmy dbać na bieżąco a nie tylko od święta. Rodzice już małe dzieci powinni przyprowadzać do dentysty aby oswoić je z widokiem wierteł.

  Data dodania: 13 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ośrodek leczenia uzależnień »

  Nasz dyskretnie położony ośrodek w Ustroniu w sercu beskid, oferuje oparte na światowych standardach diagnozowanie i leczenie:

  * alkoholowych zespołów abstynencyjnych (tzw. detoks, odtrucie, detoksykacja)
  * opiatowych zespołów abstynencyjnych ( po zażywaniu Heroiny, Tramalu, Codeiny)
  * uzależnienia od alkoholu
  * uzależnienia od leków uspokajających i nasennych
  * uzależnienia od narkotyków
  * innych uzależnień

  Data dodania: 14 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna »

  Europejskie Centrum Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ma na celu krzewienie świadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, zarówno niemowlętom, dzieciom, jak i dorosłym. Naszym sukcesem są Twoje umiejętności i to że w chwili próby BĘDZIESZ WIEDZIEĆ CO ZROBIĆ!!! Pomyśl jak często zadajesz sobie pytanie: Czy w sytuacji zagrożenia życia, bliskiej mi osoby, potrafię udzielić pomocy? Czy potrafię uratować życie???

  Centrum uczy poprzez specjalistyczne szkolenia jak i obozy które utrwalają Twoje umiejętności. Szkolenie na którym zdobędziesz umiejętności ratowania życia i pomagania innym, może trwać ZALEDWIE JEDEN DZIEŃ!!! A cenna wiedza zostanie z Tobą na zawsze, już będziesz wiedział jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić pomoc tym którzy będą w potrzebie.

  Data dodania: 18 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Prywatny ośrodek terapii uzależnień »

  Szukasz pomocy w walce z nałogiem i uzależnieniem? Nasz ośrodek chętnie Ci pomoże odzyskać zdrowie i siłę do życia. Skutecznie leczymy uzależnienia od np alkoholu, czy narkotyków. Zapraszamy do ośrodka Przystanek Trzeźwość,w którym dyskretnie pomożemy Ci przezwyciężyć chorobę. Polecamy przytulne pokoje, dobre wyżywienie i miłą atmosferę - zapraszamy do ośrodka w małopolsce.

  Data dodania: 22 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Odchudzanie Łódź »

  Dietoterapia - polecamy skuteczną walkę z otyłością, cukrzycą i innymi chorobami. Przygotujemy specjalnie dla Ciebie zdrową dietę, która pozwoli odzyskać zdrowie i urodę. Zapraszamy do nas - odwiedź nas w łodzi i wygraj zdrowie, które masz tylko jedno.

  Data dodania: 22 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Psycholog wrocław »

  Szukasz zmian w swoim życiu ? Pomoże Ci psycholog wrocław.

  Gabinet Psychologiczny „Anvita” we Wrocławiu zapewnia profesjonalną pomoc psychologiczną dla dorosłych, dzieci oraz par. Tutaj w atmosferze spokoju i komfortu, otrzymasz OPTYMALNĄ pomoc psychologiczną.

  Metoda mojej pracy oparta jest na konstruktywistycznym podejściu do problemu, relacja z klientem trwa jedynie tyle, ile trzeba, by skonstruować satysfakcjonujące rozwiązanie. Średnia liczba sesji waha się od trzech do pięciu. Tak więc jest to metoda, w której nie traci się czasu na poszukiwanie każdego psychopatologicznego objawu, lecz możliwie najszybciej przechodzi się do poszukiwania rozwiązań.


  Ukończyłam studia magisterskie z psychologii w zakresie psychologii klinicznej na Uniwersytecie Opolskim.

  Posiadam szereg uprawnień i kwalifikacji zawodowych m.in:
  diagnoza psychologiczna dzieci, młodzieży i dorosłych, terapia zaburzonych zachowań dzieci, młodzieży i dorosłych, realizacja interwencji psychologicznych.

  Odbyłam praktyki w Katolickim Ośrodku Adopcyjno - Opiekuńczym i Wojewódzkim Centrum Medycznym.

  Data dodania: 24 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Suplementy diety i naturalne witaminy, to zdrowie. »

  Suplementy diety i witaminy z CaliVita, to znakomite, uznane, oraz powszechnie cenione preparaty naturalne, niezwykle często ratujące zdrowie. Wytwarzane w oparciu o surowce naturalne i z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć naukowych, jako nieliczne posiadają najbardziej restrykcyjne atesty, przepisami wymagane jedynie przy rejestracji leków. Na stronach naszego serwisu znajdziesz informacje i porady na temat profilaktyki zdrowotnej, na temat leczenia niektórych chorób, oraz wiele innych, ciekawych publikacji o zdrowiu. Specyfiki możesz zakupić w naszym sklepie internetowym.

  Data dodania: 17 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Medycyna naturalna, terapie naturalne, medycyna alternatywna »

  Wszystko co chcesz wiedziec o medycynie naturalnej. Terapie naturalne mogą być dobrym rozwiązaniem dla ciebie. Medycyna alternatywna wspomagająca życie i konwencjonalne leczenie. Terapie, Specjaliści, Szkolenia, Ośrodki, Sklepy, Zdrowa żywność, Zdrowe życie.

  Data dodania: 25 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Witaminy »

  Witaminy są niezbędne do życia każdemu człowiekowi, bez nich nasz organizm nie był by w stanie funkcjonować, dlatego tak ważne jest aby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych witamin oraz dbać o ich właściwy poziom. Braki witamin są powodem złego samopoczucia, a także chorób, dlatego już dziś zatroszcz się właściwie o swój organizm.

  Data dodania: 26 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Kurs pierwszej pomocy ABC »

  Szkoła ratownictwa ABC prowadzi kursy z zakresu pierwszej pomocy. Nasza siedziba mieści się w Krakowie aczkolwiek szkolenia prowadzimy na terenie całej polski. Nasza wyspecjalizowana kadra nauczycieli posiada wieloletnie doświadczenie. Posiadamy profesjonalny sprzęt wspomagający naukę. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 29 03 2010 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Edukacja prozdrowotna

Edukacja prozdrowotna - nowa strona:

Adres: