Strony związane z hasłem: autyzm - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Strony związane z hasłem 'autyzm':

1 · 2 · następna strona »
 • Chcę Rozmawiać. Psycholog Dorota Idczak »

  ChceRozmawiac.pl - Psycholog Dorota Jadwiga Idczak. Działamy w zakresie: poradnictwa psychologicznego (indywidualnie, rodzin i par), leczeniu autyzmu. Udzielamy pomocy psychologicznej on-line. Proponujemy także autorski, innowacyjny program "Psycholog przy kawie" - wsparcie psychologiczne w niekrępującej, kawiarnianej atmosferze.

  Data dodania: 27 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Arcana - leczenie autyzmu »

  Arcana - Instytut Medycyny Integracyjnej – oferuje dostęp do wielu informacji z dziedziny autyzmu. Kontakt ze specjalistami od leczenia autyzmu i jego diagnozowania. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Wczesna diagnoza choroby i leczenie są niezwykle istotne dla zapewnienia jak najlepszego rozwoju dziecka. Zapraszamy na stronę Instytutu Medycyny Integracyjnej, gdzie można znaleźć wiele informacji na temat leczenia autyzmu oraz nawiązać kontakt z wybitnymi specjalistami w dziedzinie diagnozowania i leczenia autyzmu.

  Data dodania: 09 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Autyzm - artykuły i opinie »

  Strona to blog którego celem jest poruszenie tematyki autyzmu. Choroba będzie przedstawiona w orginalny sposób. Blog będzie stopniowo rozbudowywany. Główne zagadnienia to historia powstania choroby, leczenie autyzmu, autyzm diagnoza, objawy choroby, cechy i zakres występowania.

  Data dodania: 29 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Poradnik Logopedyczny »

  Interdyscyplinarny serwis,który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej.
  Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych.
  Znajdziesz tu informacje o metodach i formach stymulacji rozwoju mowy, kompleksowym jej usprawnianiu, korekcji wadliwej wymowy. Zapraszam.

  Data dodania: 22 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pracownia Psychologiczna EgoTest Badanie kierowców Psycholog Kielce »

  Ego Test to nowo powstała pracownia psychologiczna w Kielcach
  Przeprowadzamy wszelkiego rodzaju badania psychotechniczne i psychologiczne kierowców oraz operatorów sprzętu


  Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę
  W pracowni psychologicznej Ego Test oferujemy państwu konsultacje psychologiczne i terapeutyczne, indywidualne zajęcia dla dziecka dopasowane do możliwości i aktualnego funkcjonowania dziecka. Przeprowadzamy również badania i ocenę dzieci z autyzmem i zaburzeniami rozwoju w oparciu o profil psychoedukacyjny PEP-R. Badanie to jest niezbędne do sprawdzenia funkcjonowania dziecka i oceny jego rozwoju. Tworzymy również indywidualne programy terapeutyczne i stymulacyjne do pracy z dzieckiem w domu, szkolimy również rodziców jak maja pracować z dzieckiem w domu według przygotowanych programów.
  W przypadku trudnych zachowań tworzymy strategie postępowania jak radzić sobie z trudnym zachowaniem dziecka. W naszej ofercie znajdują się również integracyjne zajęcia rodzinne, które mają na celu zintegrowanie zdrowego rodzeństwa z chorym bratem, lub siostrą, zrozumienie zachowania brata lub siostry i własnych uczuć w stosunku do nich. Nasza praca skierowana jest na dziecko i jego całą rodzinę. Dla zapracowanych rodziców na zamówienie tworzymy pomoce do pracy z dzieckiem.

  Data dodania: 02 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Autyzm »

  Każdy rodzić z uwaga obserwuje rozwój swojego dziecka. Jeśli więc zauważy jakieś nieprawidłowości to udaje się do lekarza lub szuka informacji w Internecie. Nasza strona na temat autyzmu opisuje zaburzenie rozwojowe, którego skutkiem jest brak umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych oraz upośledzenie funkcji poznawczych i emocjonalnych. Dziecko, u którego zdiagnozowano autyzm jest zamknięte w sobie, nie potrafi okazać uczuć oraz nie umie nawiązać kontaktów z innymi ludźmi. Dlatego też wiedza rodziców o chorobie jaka jest autyzm jest ważna.

  Data dodania: 06 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Neuroterapia Gabinet EEG-Biofeedback »

  Zapraszamy do Gabinetu EEG-Biofeedback w Krakowie, ul, Prusa 1/3. Treningi prowadzi lekarz, neuroterapeuta z 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Naszymi pacjentami i klientami są zarówno dzieci, młodzież i dorośli.Ćwiczymy w celu usprawnienia czynności psychomotorycznych, zapamiętywania, koncentracji uwagi, mechanizmów postrzegania i kojarzenia, zwiększenia kreatywności, motywacji do działania, polepszenia samooceny, nauki opanowania nadmiernych emocji.Najczęstsze wskazania kliniczne:
  -zaburzenia koncentracji uwagi
  -ADD i ADHD
  -autyzm, zespół Aspergera
  -padaczka
  -tiki, zespół Tourette'a
  -opóźnienie rozwoju dziecka, upośledzenie umysłowe
  -mózgowe porażenie dziecięce
  -zaburzenia procesu uczenia się (dysleksja, dysgrafia)
  -moczenie nocne
  zaburzenia rozwoju mowy i jąkanie,
  -zaburzenia snu, bezdechy nocne
  -zaburzenia planowania swoich poczynań
  -uzależnienia
  -anoreksja, bulimia
  -depresja, chroba afektywna dwubiegunowa
  -ataki paniki, stany lękowe, niepokój psychoruchowy
  -zespół przewlekłego zmęczenia
  -rehabilitacja po udarach mózgu, wylewach, urazach, operacjach neurochirurgicznych
  -migrena
  -napięciowe bóle głowy
  -zaburzenia autoimmunologiczne i alergie
  Możliwość konsultacji psychiatrycznej oraz podjęcia psychoterapii. Psychoterapię systemową prowadzi doświadczony psychiatra psychoterapeuta.

  Data dodania: 11 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet diagnozy i terapii zaburzeń mowy Logo-Sens w Kielcach »

  Celem naszej pracy jest diagnoza i terapia zaburzeń mowy, diagnoza i terapia procesów integracji sensorycznej oraz terapia pedagogiczna i terapia psychologiczna. Pracujemy w oparciu o rzetelną diagnozę, według indywidualnie przygotowanych programów, dostosowanych do poziomu i możliwości pacjenta. Posiadamy szeroki asortyment ciekawych pomocy oraz fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Udzielamy instruktażu dla rodziców i opiekunów.

  Data dodania: 28 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Przedszkole gniezno »

  Zabawa, rozwój i bezpieczeństwo to synonimy niepublicznego przedszkola "Mistrzowie zabawy" w Gnieźnie. Atrakcyjne czesne czyni to miejsce dostępnym dla każdego dziecka. Zajęcia języka angielskiego, czytania i liczenia stanowią gruntowne przygotowanie malucha do dalszej edukacji. Warsztaty artystyczne oraz wycieczki tematyczne organizowane przez placówkę nie pozawalają na nudę wychowanków. Poprzez integrację dzieci zdrowych i upośledzonych, każdy małolat uczy się wzajemnego szacunku i funkcjonowania w grupie.

  Data dodania: 29 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Autyzm dziecięcy, strona Adasia - z listów mojej córki »

  Mój wnuczek, Adaś, urodzony w czerwcu 2010, jest dzieckiem autystycznym. Niniejsza strona powstała na podstawie listów jego mamy, a mojej córki, opisujących postępy w jego leczeniu. Mamy nadzieję, że ta strona pomoże innym rodzicom dzieci autystycznych, a dla wszystkich będzie źródłem wiedzy o autyzmie dziecięcym.

  Data dodania: 06 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • „Szczęśliwe Dzieci” Ośrodek Terapii Psychologiczno - Logopedycznej w Warszawie »

  Ośrodek „Szczęśliwe Dzieci” specjalizuje się w prowadzeniu terapii psychologicznej, logopedycznej i behawioralnej z zastosowaniem metod stosowanej analizy zachowania.

  Pomagamy dzieciom:

  - z autyzmem,
  - Zespołem Aspergera,
  - całościowymi zaburzeniami rozwoju,
  - ADHD,
  - zaburzeniami zachowania i mowy,
  - trudnościami wychowawczymi,
  - trudnościami w nauce.

  Jednym z celów tego miejsca jest propagowanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat metod, które wykorzystujemy w pracy z dziećmi, dlatego ośrodek „Szczęśliwe Dzieci” prowadzi szkolenia i konsultacje dla rodziców i nauczycieli przedszkoli i szkół.

  Data dodania: 02 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Terapeuta indywidualny - autyzm, Zespó Downa, Zespół Aspergera, MPD »

  Oferuję zajęcia indywidualne w domu u klienta (woj. śląskie). Rewalidacja, terapia dzieci z zaburzeniami takimi jak: autyzm, Zespół Downa, Zespół Aspergera, MPD, niepełnosprawność umysłowa. Miasta: Tarnowskie Góry, Bytom, Pyskowice, Gliwice, Zabrze, Piekary Śląskie, Radzionków, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec, Zbrosławice

  Data dodania: 09 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Objawy Chorób »

  Strona zawierająca ciekawe materiały dotyczące najbardziej znanych schorzeń i chorób psychicznych z którymi musi się mierzyć ludzkość. Wszystkie artykuły zawierają podstawowe informacje na temat schorzenia i opis objawów jakimi się wyróżnia. Oprócz tego omówione są potencjalne ich przyczyny oraz sposób zwalczania. Na portalu możesz znaleźć choroby i schorzenia takie jak: Depresja, Schizofrenia, ADHD, Nerwica, Dysleksja, Autyzm, Bezsenność, Klaustrofobia, Zespół Touretta, Zespół Downa, Anoreksja, Bulimia, Daltonizm.

  Data dodania: 04 08 2013 · szczegóły wpisu »
 • Linia Zdrowia - Gabinet pomocy psychologicznej i terapeutycznej »

  Jesteśmy Gabinetem Terapii zajmującym się profesjonalną pomocą psychologiczną i terapeutyczną. Współpracujemy z grupą specjalistów, którzy zapewniają naszym pacjentom kompleksową opiekę. W naszym zespole pracują psycholog dla dzieci i dla dorosłych, logopeda, pedagog, fizjoterapeuta prowadzący rehabilitację, dietetyk, terapeuta Integracji Sensorycznej oraz hipoterapeuta, który prowadzi także jazdę konną dla początkujących dzieci. Cały rok szkolny prowadzimy także grupy rozwoju umiejętności społecznych (Trening Umiejętności Społecznych) oraz warsztaty plastyczne. Zapraszamy także na nasze cykliczne warsztaty dla rodziców.

  Data dodania: 08 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • ANWI - logopedia, edukacja, terapia »

  Księgarnia edukacyjna specjalizująca się w publikacjach z następującej tematyki: logopedia, afazja, dysleksja, autyzm, integracja sensoryczna, terapia niepełnosprawności intelektualnej oraz wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka (poradniki, piosenki, zabawy). Nasza propozycja bazuje na publikacjach Wydawnictwa Harmonia i Harmonia Universalis. Książki są oferowane w promocyjnych cenach, z gratisową dostawą przy zamówieniach o wartości powyżej 150 zł.

  Data dodania: 20 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Toruń - prywatny gabinet logopedyczny "ALFA" »

  Gabinet logopedyczny "ALFA" pomaga dzieciom z problemami w nauce. Wspomagamy dzieci we wczesnej wazie rozwoju. Prowadzimy terapie logopedyczne mające na celu walkę z zaburzeniami rozwoju u dzieci. Pomagamy dzieciom z dysleksją i autyzmem. Trudności z czytaniem, pisaniem, mówieniem? To już nie jest problem! Zajęcia prowadzi logopeda Aleksandra Szymańska

  Data dodania: 26 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Rehabilitacja dzieci i niemowląt pruszków »

  Rehabilitacja dzieci i niemowląt w domu pacjenta w Pruszkowie i okolicach, magister fizjoterapii Katarzyna Marszałek. Terapeuta NDT-Bobath, Integracji Sensorycznej, Funkcjonalnej Indywidualnej Terapi Skolioz, PNF, Terapi Czaszkowo-Krzyżowej, Tarapeuta Syndromu KISS. Pracuję z dziećmi z następującymi dysfunkcjami:asymetria ułożeniowa i zaburzenia napięcia mięśni, problemy rozwojowe wcześniaków, problemy z karmieniem i ulewaniem (otwarta buzia, wypychanie języka), deformacje ortopedyczne (deformacje i wady stóp, dysplazja stawów biodrowych, wady klatki piersiowej), porażenie splotu barkowego, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, kręcz szyi, mózgowe porażenie dziecięce, dzieci z zespołem Downa, autyzm, nadpobudliwość psychoruchowa i zaburzenia koncentracji uwagi, wady postawy(skolioza, plecy płaskie, koślawe kolana i stopy), instruktaż pielęgnacji i nadzór prawidłowego rozwoju niemowląt

  Data dodania: 03 12 2014 · szczegóły wpisu »
 • Alfasynapsis - gabinet terapii uwagi słuchowej metodą Tomati »

  Gabinet specjalizujący się w terapii dzieci, prowadzonej za pomocą metody Tomatisa. Metoda Tomatisa przynosi pozytywne efekty w terapii: autyzmu, ADHD, jąkania, seplenienia, dysleksji, dyskalkulii problemów komunikacyjnych.

  Zapewniamy terapię na najwyższym poziomie. Gabinet zlokalizowany jest w Rybniku. Łatwy dojazd i duży parking przed budynkiem.

  Zapewniamy także bezpłatne konsultacje.

  Data dodania: 04 08 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przedszkole Przyjazny Domek dla dzieci z autyzmem w Białymstoku »

  Przedszkole „Przyjazny Domek” zostało stworzone w 2009 roku z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu aby zapewnić im odpowiednią terapię i edukację. Jesteśmy objęci superwizją Analityków Zachowania wpisanych na listę superwizorów Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej oraz Board Certified Behavior Analyst – BCBA.
  W skład naszego zespołu wchodzą terapeuci posiadający ogólnopolski tytuł terapeuty behawioralnego PLTB.
  Wiodącą metodą terapeutyczną wykorzystywaną w pracy z podopiecznymi przedszkola jest stosowana analiza zachowania (Applied Behavior Analysis - ABA),która wykorzystuje podstawowe metody uczenia. Wybór terapii behawioralnej podyktowany jest potwierdzoną jej skutecznością w wielu badaniach naukowych.
  Cele terapeutyczne są indywidualnie dobierane dla każdego dziecka. Z uwagi na specyfikę zaburzenia i trudności w uczeniu się podopieczni przedszkola mają zapewnioną dużą liczbę zajęć indywidualnych, logopedię, logarytmikę, integrację sensoryczną, zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, trening umiejętności społecznych oraz specjalistyczne zajęcia grupowe.
  Przedszkole jest położone w zacisznej części miasta, obok lasu. Posiada sale do zajęć indywidualnych, sale grupowe, gabinet logopedyczny, salę integracji sensorycznej oraz plac zabaw.
  Wszystkie zajęcia są prowadzone według zasad stosowanej analizy zachowania.

  Data dodania: 06 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • Dwujęzyczność. Katarzyna Czyżycka »

  "Głoska" - to blog logopedyczny, poświęcony tematyce dzieci dwujęzycznych oraz ich problemom językowym. W serwisie poruszone są kwestie profilaktyki logopedycznej dzieci dwujęzycznych oraz omówione są czynniki hamujące rozwój ich mowy. Na "Głoce" piszę o wadach wymowy dzieci dwujęzycznych, w przypadku których terapia logopedyczna jest bardziej wymagająca i złożona. Na blogu znajdziecie mnóstwo ćwiczeń, prostych pomocy logopedycznych oraz użytecznych zabaw językowych wspomagających rozwój mowy dziecka dwujęzycznego. Duży nacisk położony jest na dysleksję oraz opóźniony rozwój mowy, a także na typowe zaburzenia neurologiczne, np. autyzm czy zespół Aspergera, z którymi dzieci dwujęzyczne, z racji że mieszkają w mieszających się kulturach językowych, radzą sobie gorzej niż ich rówieśnicy z Polski. Na "Głosce" jest sporo informacji i przydatnych wskazówek o tym jak nauczyć dziecko dwujęzyczne czytania metodą krakowską (symultaniczno-sekwencyjną prof. Cieszyńskiej). Przedstawione są również proste ćwiczenia z analizy i syntezy wzrokowej, pamięci globalnej i czytania globalnego, sekwencji i kategoryzacji, tym bardziej stymulującej prawidłowy rozwój dziecka wychowywanego w dwujęzyczności. Omawiam także metody pracy z dziećmi i młodzieżą dwujęzyczną, uczęszczającą do szkół polonijnych. Do czytania "Głoski" oraz do korzystania z dostępnych pomocy logopedycznych szczególnie zachęcam Mamy dzieci dwujęzycznych. Katarzyna Czyżycka

  Data dodania: 28 12 2015 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »