Strony związane z hasłem: borelioza - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Strony związane z hasłem 'borelioza':

 • Borelioza i koinfekcje odkleszczowe - zbiór publikacji »

  Choroby przenoszone przez kleszcze stanowią coraz bardziej narastający problem dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy czy osób potencjalnie zagrożonych- np. z powodu wykonywanego zawodu czy sposobu spędzania czasu wolnego. Wokół nich narosło wiele mitów- jak choćby rzekoma szczepionka na kleszcze, łatwość diagnozowania i leczenia boreliozy czy zagrożenie babesją, dotyczące w Polsce tylko psów...

  Niedoskonałość diagnostyki, brak wystarczających badań naukowych z powodu niewielkich funduszy czy braku zainteresowanych naukowców, niski poziom wiedzy wśród lekarzy na temat chorób odkleszczowych oraz ignorancja problemu, powodują cierpienie wielu chorych- niezdiagnozowanych i nieleczonych...

  Strona lymepoland.com ma charakter informacyjny. Stanowi zbiór wybranych publikacji na temat chorób odkleszczowych – dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Administratorem strony jest Fundacja "BARTEK" na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi. Dedykowana jest wszystkim chorym na boreliozę i jej koinfekcje, a zwłaszcza nieleczonym, niezdiagnozowanym dzieciom, którym odbiera dzieciństwo, a także możliwość udanego startu w dorosłe życie.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza - forum »

  Administratorem forum jest Fundacja "BARTEK" na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi. Zostało ono utworzone jako miejsce do wymiany informacji i doświadczeń między chorymi leczącymi się z powodu boreliozy i innych chorób odkleszczowych, a także dla lekarzy i wszystkich innych, zainteresowanych tą problematyką. Forum służy również integracji osób chorych i ich rodzin oraz jest miejscem inicjatyw na ich rzecz.

  Docelowo w dyskusjach na forum mają brać udział specjaliści, zapraszani przez Fundację.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza - fundacja »

  Fundacja "BARTEK" na Rzecz Osób z Boreliozą i Innymi Chorobami Odkleszczowymi została zarejestrowana 25 marca 2009r. w Lublinie. Inspiracją do jej powołania stały się własne doświadczenia Fundatora, związane z zachorowaniem na boreliozę najbliższych osób. Szukanie pomocy, zgłębianie zawiłości i kontrowersji dotyczących diagnostyki i leczenia, obnażyło ogrom problemów, z jakimi musi się zmierzyć chory na boreliozę i jego rodzina. Fundacja ma zamiar stworzyć model systemowego rozwiązywania problemów osób chorych na boreliozę i współinfekcje- od badań diagnostycznych, poprzez rehabilitację i leczenie, aż do opieki po jego zakończeniu. Dla efektywnego diagnozowania i leczenia boreliozy z Lyme niezbędne jest przeprowadzenie wielu badań naukowych. Mamy nadzieję,że najbliższe lata przyniosą nowe odkrycia, dotyczące chorób odkleszczowych, a zwłaszcza boreliozy, a Fundacja- poprzez organizowanie, współorganizowanie i dofinansowanie badań, będzie też miała w tym swój udział. Fundacja organizuje konferencje, szkolenia i wyjazdy szkoleniowe dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i innych pracowników medycznych. W planach mamy też wydanie kilku publikacji zwartych.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza »

  Choroby odkleszczowe stają się coraz większym problemem zarówno w Polsce jak i na świecie. Na moim blogu znajdziecie nowości związane z boreliozą, oraz koinfekcjami. Ponieważ borelioza jest stosunkowo niedawno odkrytą chorobą, cały czas dowiadujemy się nowych rzeczy na jej temat. Na blogu znajdziecie również historię mojego leczenia, gdyż ja również jestem chory na boreliozę.

  Data dodania: 06 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza - choroba przenoszona przez kleszcze »

  Praktycznie informacje o kleszczach i boreliozie. Zapobieganie, objawy, diagnostyka i leczenie boreliozy. Ciekawe artykuły o boreliozie, najważniejsze newsy. Strona została stworzona na podstawie poradnika dr Piotra Kurkiewicza.

  Data dodania: 04 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Bio Clinic - medycyna komplementarna »

  Bio Clinic - autoryzowany gabinet biorezonansu, pracujący na najnowocześniejszej, dostępnej na rynku aparaturze MORA-SUPER. Posiadamy certyfikat i autoryzacje na rok 2010/2011 nadaną przez Producenta i generalnego Dystrybutora Promora w Poznaniu. Zespół Bio-Clinic, systematycznie rozwija swoją wiedzę i umiejętności, bierze cykliczny udział w szkoleniach i kursach na terenie całego kraju, by cały czas ponosić swoje kwalifikacje. Staramy się aby nasz personel był profesjonalnie przygotowany, tak by Państwa wizyty w naszym gabinecie przynosiły maksymalną satysfakcję i poprawę zdrowia.
  Zajmujemy się:
  1. Diagnostyka

  * Komputerowa diagnostyka MORA-Super
  * APW - Analiza pierwiastkowa włosów

  2. Terapia

  * Terapie ozonem w środowisku wodnym
  * Terapia biorezonansem
  * Terapia manualna

  3. Rehabilitacja

  * - fizykoterapia
  * - kinezyterapia
  * - terapia manualna
  * - masaż klasyczny
  * - masaż relaksacyjny
  * - masaż leczniczy
  * - masaż izometryczny
  * - masaż segmentarny
  * - masaż antycellulitowy

  Data dodania: 27 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza objawy »

  Znajdziesz tutaj informacje o groźnej chorobie zakaźnej, czyli boreliozie. Choroba z Lyme lub inaczej krętkowica kleszczowa, jak sama nazwa wskazuje to infekcja przenoszona przez kleszcze. Udowodnionym objawem boreliozy jest tzw. rumień wędrujący, który pojawia się w miejscu ukąszenia przez kleszcza. Znika on jednak po kilku tygodniach, pozostawiając wirusa w organizmie człowieka. Często rozwija się przez lata dając rozmaite dolegliwości stawowe, psychiczne, sercowe. Borelioza jest chorobą wielonarządową a przeoczenie rumienia, który jest jedyną widoczną oznaką infekcji może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dowiedz się jak rozpoznać, leczyć i uniknąć choroby z Lyme.

  Data dodania: 26 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza - objawy i leczenie »

  Borelioza jest chorobą coraz częściej diagnozowaną u osób skarżących się na objawy z różnych układów - kostnego, moczowego, czy nerwowego. Wciąż jednak trudna do rozpoznania choroba jest często mylona ze schorzeniami typu zapalenie stawów, nerwica, czy stwardnienie rozsiane. Na stronie opisane są objawy boreliozy i objawy mogące wskazywać na inne schorzenia. Warunkiem niezbędnym do podejrzenia boreliozy jest wystąpienie kilku lub kilkunastu opisanych objawów.
  Na stronie opisane są także objawy innych infekcji przenoszonych przez kleszcze oraz dostępne testy na boreliozę i sposoby leczenia - metoda standardowa, metoda leczenia wg ILADS oraz zgodnie z protokołem Buhnera.
  Ciekawe informacje o boreliozie zarówno dla chorych, jak i dla lekarzy.

  Data dodania: 22 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • BRM MED -borelioza »

  Gabinet Biorezonansu Warszawa oferuje usuwanie dolegliwości za pomocą aparatu BICOM 2000. W naszej ofercie znajduje się diagnostyka i usuwanie pasożytów, boreliozy i bakterii. Zajmujemy się także leczeniem opryszczki, wirusów, alergii i astmy. Nasz sprzęt ma potrzebne certyfikaty. Nasz terapeuta legitymizuje się profesjonalnym szkoleniem w zakresie biorenozansu.

  Data dodania: 08 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • CENTRUM DETOKSYKACJI ORGANIZMU »

  Systematyczna higiena osobista organizmu jest miarą kultury człowieka. Codziennie wnikają do Twojego ciała wraz z pożywieniem, wdychanym powietrzem, przyjmowanymi lekarstwami setki toksyn, z którymi nie zawsze radzi sobie układ immunologiczny. Gromadzące się latami toksyny są przyczyną chorób i zgonów. W Gabinecie detoksykacji identyfikujemy rodzaj i lokalizację ognisk toksyn w narządach i tkankach a następnie za pomocą nowoczesnych technik usuwamy je z organizmu. Pomocne są w tym oparte o najnowsze rozwiązania nanotechnologii w medycynie firmy LifeWave oraz krople Joalis. Pomożemy Ci również dobrać prawidłową dietę oraz suplementy diety. W naszyn sklepie internetowym znajdziesz wiele promocji i korzystnie zakupisz niezbędne preparaty do detoksykacji. TOKSYNY to Twój cichy, ukryty WRÓG.

  Data dodania: 14 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Borelioza Kompendium Wiedzy. »

  Jeżeli szukacie Państwo informacji o boreliozie, bardzo poważnym schorzeniu, odsyłamy po prostu do dokładnej lektury serwisu internetowego LeczymyBorelioze.pl.
  W serwisie można znaleźć najważniejsze informacje takie jak przyczyny, objawy a także leczenie tej choroby. Wykrycie boreliozy za pomocą posiewów mikrobiologicznych oraz obserwacji mikroskopowej jest bardzo trudne i w zasadzie metody te nie są stosowane. Diagnostyka opiera się przede wszystkim na testach serologicznych.

  Data dodania: 17 02 2016 · szczegóły wpisu »