Strony związane z hasłem: folk - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Strony związane z hasłem 'folk':

 • Dizajn »

  Dizajnerski blog. Mnóstwo informacji ze świata dizajnu, inspiracje i fascynacje. Różne style: deco, eco, folk, modern, zen, vintage. Najnowsze trendy i projekty, światowej sławy projektanci. Wystrój wnętrz i porady z tym tematem związane.

  Data dodania: 15 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Etnosystem.pl - podróże, kultura, góry, wino »

  Serwis poświęcony turystyce, podróżom, kulturom świata. Piszemy o world music i folku. Znajdziecie tu informacje o szlakach turystycznych czy zdjęcia i relacje z podróży, a także przewodnik po najciekawszych miastach świata. Nie brakuje także forum, na którym możecie wymieniać się wrażeniami z wycieczek lub poznanej muzyki, książki podróżniczej czy filmu świata. Oferujemy też blogi, szczególnie polecając te, na których znajdziemy recenzje wina czy przepisy kulinarne na egzotyczne potrawy świata.

  Data dodania: 11 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Disco Polo - Legalne pliki mp3 »

  Serwis prezentujący legalne pliki mp3 z muzyką disco polo, dance, piosenkami dla dzieci, muzyką biesiadną. Serwis firmowy Wydawnictwa Muzycznego Folk. Muzyka za grosze. Albumy, pakiety, pojedyncze pliki. Doskonała jakość dźwięku. Gwiazdy disco polo i dance. Teledyski oraz masa newsów ze świata disco dance. Gorąco polecamy.

  Data dodania: 06 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Folk Art Shop - Sztuka ludowa, rękodzieło, rzemiosło, folk design »

  Jeśli pragniesz w ramach alternatywy dla tandety która zalewa nas z państwa środka, znaleźć coś oryginalnego i solidnego, to zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny. Polska sztuka ludowa, rękodzieło i najwybitniejsze polskie rzemiosło sprawią, że przestaniesz czuć się oszukiwany i nigdy więcej nie sięgniesz po orientalną tandetę, zalegającą na półkach polskich sklepów. Każdy kto ceni sobie solidność polskiego rzemiosła i folkowy design swojskiego rękodzieła powinien się poczuć usatysfakcjonowany.

  Data dodania: 25 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Ludowidła - sklep internetowy ze sztuką ludową i etnodizajnem »

  Ludowidła.pl to sklep, który powstał z pasji i zainteresowania kulturą ludową, a także chęci jej popularyzacji. Podstawowym założeniem naszej działalności jest dotarcie do tych z twórców ludowych, którzy jeszcze nie udostępniają swoich wyrobów w internecie.Wśród naszych produktów znajdują się rzeźby i ceramika wyrabiana przez twórców ludowych, zabawki drewniane, ręcznie haftowane etui i torby (przede wszystkim hafty łowickie). Wszystko tylko ręcznie robione.Ludowidła to dla nas nie tylko sztuka ludowa i rzemiosło. Są tylko jednym z elementów naszej działalności. Na tej stronie będziemy również przedstawiać artykuły o tematyce wierzeń i obrzędowości ludowej, związane m.in. z kolejnymi porami roku. Będziemy się również zastanawiać nad tym, gdzie się kończy rzemiosło ludowe, a zaczyna etnodesign. Zwłaszcza w perspektywie współczesnej twórczości ludowej.

  Data dodania: 12 03 2014 · szczegóły wpisu »
 • Orkiestra św. Mikołaja - Zespół Folkowy »

  O Orkiestrze św. Mikołaja mówi się, że wymyśliła folk w Polsce. I te słowa są prawdą, bo może nie był to pierwszy polski zespół grający muzykę inspirowaną folklorem, ale na pewno pierwszy który dla nazwania swojej muzyki użył nazwy folk.
  W swojej twórczości muzycy Orkiestry św. Mikołaja odwołują się przede wszystkim do muzyki Karpat: folkloru z Łemkowszczyzny, Bojkowszczyzny i Huculszczyzny. Nie stronią również od inspiracji polską muzyką ludową z różnych regionów: od Góralszczyzny, przez Lubelszczyznę po Kurpie.
  Obecny skład zespołu tworzy pięć osób: Bogdan Bracha, Anna Kołodziej, Marcin Skrzypek, Agnieszka Kołczewska i Justyna Kazek.

  Data dodania: 29 05 2014 · szczegóły wpisu »