Strony związane z hasłem: logopeda - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Strony związane z hasłem 'logopeda':

1 · 2 · następna strona »
 • Logem, Logopeda Ewelina Mendala - Logopedia, Gdynia »

  Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualne zajęcia z logopedii medialnej, emisji i higieny głosu oraz terapii logopedycznej przeznaczone dla wszystkich, którzy ze względów zawodowych występują publicznie i pracują głosem – dziennikarze, wykładowcy, pracownicy PR, nauczyciele, prawnicy, rzecznicy prasowi, menedżerowie, aktorzy, politycy oraz wszyscy, którzy pragną poprawić swoje kompetencje oraz sprawność językową i komunikacyjną, a więc dykcję, kulturę żywego słowa oraz stylistykę języka polskiego. Zajęcia obejmują także profilaktykę, diagnozę i terapię zaburzeń mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Cena zajęć dostosowana jest do rodzaju przeprowadzanej terapii. Pierwsze spotkanie (diagnozę logopedyczną) przeprowadzam bezpłatnie. O szczegóły proszę pytać telefonicznie (691 312 308) lub poprzez e-mail: e.mendala@gmail.com. Wiecej informacji na stronie internetowej www.logem.pl. Serdecznie zapraszam.

  Data dodania: 07 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ars Dicendi Gabinet Logopedyczny Katarzyna Wojtaszyk- Stachowska »

  Prywatny gabinet logopedyczny prowadzony przez specjalistę logopedę Katarzynę Wojtaszyk- Stachowską. Pracujemy z dziećmi i młodzieżą w wadami wymowy (m.in. kappacyzm, gammacyzm, seplenienie, rotacyzm, mowa bezdźwięczna, betacyzm, lambdacyzm, nosowanie)oraz zaburzeniami mowy. Prowadzimy terapię opóźnionego rozwoju mowy,zaburzeń tempa mowy i zaburzeń słuchu fonemowego. Pomagamy dzieciom i młodzieży z problemami dyslektycznymi. Proponujemy dzieciom ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, ćwiczenia rozwijające słuch fonemowy i fizyczny, zajęcia logorytmiczne, emisyjne i oddechowe. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i dostosowane są do potrzeb i możliwości naszych pacjentów. W naszej ofercie mamy ponadto zajęcia wspierające rozwój dziecka i pomoc w pokonywaniu problemów w nauce. Rodzicom proponujemy konsultacje w czasie których nasi specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące rozwoju dziecka, terapii logopedycznej i pedagogicznej oraz kwestii wychowania dzieci.

  Data dodania: 11 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Pomoce logopedyczne i gry edukacyjne - sklep internetowy »

  sklep internetowy oferuje pomoce logopedyczne i gry edukacyjne dla rodziców i logopedów. Pełna oferta produktów, profesjonalna pomoc i doradztwo a także baza wiedzy, porady i artykuły logopedyczne, opisy pomocy i zabaw stymulujących rozwój mowy.

  Data dodania: 26 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda »

  Witamy,

  stanowimy ściśle współpracujący zespół specjalistów mający doświadczenie w pracy z dzieckiem i jego trudnościami w rozwoju psychoruchowym. Nieustannie dążymy do rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Jesteśmy otwarci na innych, zawsze twórczo poszukujący rozwiązań, pełni zapału i pasji w pracy z dzieckiem, również niepełnosprawnym.

  Data dodania: 10 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Centrum Psychologiczno - Terapeutyczne Wspierania Rodziny »

  W naszym gabinecie zajmujemy się: pomocą psychologiczną w sytuacjach kryzysowych, psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych, terapią par, małżeństw i rodzin, diagnozą trudności wychowawczych, badaniami psychologicznymi. Ponadto w ofercie pomoc logopedyczna, terapia PNF, treningi Biofeedback.

  Data dodania: 05 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Bydgoszcz »

  Gabinet logopedyczny Aleksandry Bąkowskiej zaprasza na zajęcia logopedyczne. Bogata oferta zajęć terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami mowy. Program terapii dostosowany indywidualnie do potrzeb dziecka. Ciekawe ćwiczenia, zabawy, gry logopedyczne dla dzieci w różnym wieku. Miła atmosfera, przyjemna nauka poprawnej wymowy oraz fachowa pomoc .Oferujemy diagnozę, terapię oraz zajęcia profilaktyczne. Terapia obejmuje korygowanie wad wymowy, ćwiczenia usprawniające aparat mowy, właściwe gospodarowanie oddechem, ćwiczenia słuchu fonemowego oraz poszerzanie zasobu słownictwa dziecka. Zapraszamy do współpracy także przedszkola oraz inne placówki oświatowo – wychowawcze.

  Data dodania: 07 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Punkt wczesnego wspomagania rozwoju dziecka Ustroń Powiat Cieszyński »

  Wczesne wspomaganie rozwoju jest pierwszym etapem pomocy dziecku niepełnosprawnemu. Idea, jaka przyświeca tego typu działaniom stawia sobie za cel podstawowy wspieranie rodziców w wychowaniu ich dzieci. Każde dziecko wymaga stymulowania rozwoju psychomotorycznego, jednakże pewien procent populacji już na starcie drogi życiowej potrzebuje zdecydowanie więcej uwagi zarówno ze strony rodziców jaki i specjalistów.nnZasadniczym celem oddziaływań wczesnego wspomagania jest zminimalizowanie trudności rozwojowych dziecka, tak aby uzyskało potencjalnie możliwy dla niego rozwój ruchowy, intelektualny, społeczny i emocjonalny, a także poprawa kondycji psychicznej rodziny. Zajęcia powinny być prowadzone bezpośrednio z dzieckiem oraz jego rodziną. Rozporządzenie zapewnia dziecku od 4-8 godzin miesięcznie, które przeznaczone są na terapię logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną, a także w miarę możliwości rehabilitacyjną.nnOprócz terapii samego dziecka, nieodzownym elementem wczesnego wspomagania jest współpraca z rodzicami, polegająca na wciąganiu ich w proces terapeutyczny, poprzez prowadzenie zajęć z dzieckiem w obecności rodzica oraz prowadzeniu odrębnych zajęć tylko dla rodziców. Zajęcia dla rodziców mają charakter psychoedukacji. Psychoedukacja stawia sobie za główny cel wpieranie rodziców w ich procesie wychowawczym oraz wzmacnianie ich roli opiekunów dziecka mającego szczególne wymagania. problematykę przepisów prawnych, trudnych zachowań, pomocy specjalistycznej.

  Data dodania: 10 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda w Krakowie - Marta Smarzewska »

  Logopeda w Krakowie - korygowanie wad wymowy, terapia autyzmu, afazji, dysleksji u dzieci i dorosłych. Mowa to zespół czynności, jakie przy udziale języka wykonuje człowiek poznając rzeczywistość i przekazując jej interpretację innym uczestnikom życia społecznego. Są to zachowania językowe obejmujące zarówno mowę zewnętrzną (w postaci dźwiękowej - umożliwiającej porozumiewanie się w społeczeństwie), jak i mowę wewnętrzną. Dziecko od chwili narodzin funkcjonuje w rzeczywistości językowej - wykonywanym przez nie czynnościom towarzyszy przeważnie komentarz słowny. Mowa jest jedną z najważniejszych umiejętności spośród tych, które posiada człowiek. Pozwala mu uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym, poznawać otaczający świat, dzielić się emocjami. Prawidłowy rozwój mowy umożliwia dziecku nie tylko lepsze poznanie rzeczywistości, ale przede wszystkim wpływa na ształtowanie jego osobowości. Dlatego wszelkie zakłócenia, nieprawidłowości związane z językowym funkcjonowaniem powinny być jak najwcześniej wykryte i usunięte - by zminimalizować ich negatywne oddziaływanie na całościowy rozwój dziecka.

  Data dodania: 04 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Tychy mgr Agnieszka Stasica Gabinet Logopedyczny »

  Gabinet Logopedyczny mgr Agnieszka Stasica
  Logopeda.tychy.pl
  Tychy ul. ks.Świerzego 8
  tel. 607 667 868
  Diagnoza i terapia mowy dzieci
  Specyficzne zaburzenia mowy u dzieci
  Leczenie zaburzeń mowy u dorosłych
  Terapia dysleksji
  Terapia pedagogiczna

  Data dodania: 01 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Warszawa, pomoc psychologiczna Warszawa »

  Poradnia terapeutyczna zaprasza na swoją stronę internetową. Świadczymy usługi z zakresu pomocy terapeutycznej, pedagogicznej i psychologicznej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W swojej ofercie posiadamy terapie indywidualne, terapie grupowe, terapie dla par oraz psychoterapie, a także warsztaty i szkolenia oraz konsultacje ze specjalistami. Mieścimy się na warszawskim Mokotowie, a nasza placówka to komfortowo i elegancko urządzone gabinety, o wyjątkowo miłej i przyjaznej atmosferze.

  Data dodania: 09 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet Terapii Logopedyczno - Pedagogicznej »

  Zakres usług:
  - diagnoza logopedyczna,
  - terapia logopedyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,
  - terapia logopedyczna dla dzieci z wadą słuchu,
  - profilaktyka logopedyczna,
  - terapia pedagogiczna dla dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania.

  Zajęcia odbywają się w oparciu o indywidualny program przygotowany dla danego dziecka.
  Fachowa pomoc doświadczonego logopedy i pedagoga.
  Ciekawe pomoce dydaktyczne.
  Możliwość zakupu pomocy do pracy z dzieckiem w domu.
  Dobra zabawa i miła atmosfera!

  Data dodania: 03 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Centrum Rozwoju i Terapii RATIO Łódź »

  Centrum Rozwoju i Terapii Ratio Łódź - zespół terapeutów, pedagogów i logopedów oferuje różne formy wspomagania rozwoju i terapii dzieci oraz możliwości profesjonalnego doskonalenia dla rodziców, rad pedagogicznych, pedagogów i specjalistów. Logopedia – diagnoza i leczenie, wczesna interwencja logopedyczna i stymulacja prawidłowego rozwoju mowy dziecka, terapia opóźnionego rozwoju mowy, terapia wad wymowy – dyslalia, terapia dysfazji, afazji, dyzartrii. Organizacja warsztatów, szkoleń związanych tematycznie z logopedią, pedagogiką, edukacją. Kursy, nauka szybkiego czytania i technik pamięciowych. Oferujemy możliwość pracy z dzieckiem w jego domu.

  Data dodania: 23 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Poradnik Logopedyczny »

  Interdyscyplinarny serwis,który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej.
  Celem serwisu jest udostępnienie wiedzy w zakresie profilaktyki logopedycznej, pomoc we wczesnym rozpoznaniu wad i zaburzeń mowy oraz zaburzeń rozwojowych.
  Znajdziesz tu informacje o metodach i formach stymulacji rozwoju mowy, kompleksowym jej usprawnianiu, korekcji wadliwej wymowy. Zapraszam.

  Data dodania: 22 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda, Zofia Zamolska, Wrocław »

  Terapia zaburzeń mowy dzieci i dorosłych. Wrocław i okolice. Diagnoza i terapia wad wymowy, jąkania, zaburzeń mowy, pomoc w zakresie dysleksji, opóźnionego rozwoju mowy, wad słuchu. Zajęcia w gabinecie lub w domu pacjenta. Grupowe zajęcia profilaktyczne w przedszkolach, szkolenia z zakresu stymulacji rozwoju mowy dla rodziców uczęszczających do szkół rodzenia.

  Data dodania: 29 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet logopedyczny Bydgoszcz »

  Indywidualne metody terapii wad wymowy i zaburzeń mowy dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia zaburzeń komunikacyjnych: autyzm, jąkanie. Konsultacje i porady. Profilaktyka w zakresie wad wymowy. Logopedia estetyczna. Ćwiczenia dykcji, wyrazistości i tempa wymowy. Nauka poprawnej techniki oddychania. Stymulowanie słuchu fonemowego. Profilaktyka dysleksji. Korepetycje z języka polskiego. Wizyty domowe. Współpraca z placówkami oświatowo–wychowawczymi (przedszkolami, szkołami) w zakresie badań przesiewowych oraz profilaktyki i terapi logopedycznej.

  Data dodania: 20 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • LogoLand.pl - Logopeda Kraków »

  Nasz gabinet logopedyczny w Krakowie oferuje najwyższej jakości usługi. W zakres naszej działalności wchodzi diagnostyka oraz profilaktyka wad wymowy, terapia wad wymowy, a także konsultacje logopedyczne dla rodziców i opiekunów.

  Data dodania: 16 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Logopedia Wałbrzych »

  Zapraszam Państwa do mojego gabinetu logopedycznego. Oferuję terapię indywidualną w gabinecie lub jeśli istnieje taka potrzeba – w domu pacjenta. Zakres usług obejmuje zarówno diagnozę jak i terapię różnorodnych zaburzeń mowy u dzieci (jest to m.in. korekta wad wymowy, terapia afazji, jąkania, praca z dziećmi z autyzmem, upośledzonymi umysłowo). Oferuję także terapię zaburzeń mowy u osób dorosłych (np. po udarach, czy wypadkach). Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy pomoc logopedyczna jest rzeczywiście potrzebna, warto wybrać się na konsultację i pozbyć wszelkich wątpliwości. Logopedia jest moją pasją, dlatego w swoją pracę wkładam wiele serca i zaangażowania. Stale się dokształcam, aby na bieżąco zapoznawać się z najnowszymi metodami pracy logopedycznej i neurologopedycznej. Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie www.logopeda-walbrzych.pl. O szczegóły można pytać również telefonicznie (505 985 622) lub drogą mailową (logopeda-walbrzych@wp.pl). Pamiętajmy, że mowa jest jedną z najważniejszych umiejętności człowieka. Zapraszam serdecznie! Magdalena Dorniak – logopeda.

  Data dodania: 26 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Poznań »

  W naszej poradni logopedycznej pomoc znajdą wszyscy ci, którzy mają jakiekolwiek problemy z wymową. Zachęcamy do odwiedzania poradni, aby otrzymać profesjonalną diagnozę w sprawie danego problemu oraz aby rozpocząć terapię. Jako logopedzi służymy wiedzą i doświadczeniem tym, którzy mają problemy z wymową, która jest bardzo ważnym elementem ludzkiego życia. Nie należy więc zwlekać, tylko jak najszybciej rozwiązać problem.

  Data dodania: 09 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Logopeda Kalisz - mgr Joanna Różycka »

  Zapraszamy na diagnozę logopedyczną która obejmuje:
  badanie sprawności narządów artykulacyjnych, badanie słuchu fonematycznego, rozumienie i nadawanie mowy, artykulację głosek, analizę i syntezę wzrokową i słuchową.

  Terapia mowy obejmuje:

  * zaburzenia mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
  * opóźniony rozwoju mowy
  * mowę bezdźwięczną
  * korektę wad artykulacyjnych
  * mowę dzieci z porażeniem mózgowym oraz innymi deficytami rozwojowymi
  * zaburzenia mowy:
  - w chorobach genetycznych
  - w upośledzeniu umysłowym różnego stopnia - tworzę indywidualne modele komunikacji alternatywnej dostosowanej do potrzeb i możliwości dziecka
  * przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do nauki czytania i pisania

  W ramach terapii logopedycznej:
  ćwiczymy prawidłowe oddychanie,
  ćwiczymy narządy artykulacyjne,
  ćwiczymy słuch fonematyczny,
  wywołujemy i utrwalamy prawidłową artykulację głosek,
  doskonalimy analizę i syntezę wzrokową i słuchową.

  Pacjenci otrzymują wskazówki, zalecenia i bezpłatne materiały do kontynuacji ćwiczeń w domu, co wzmacnia efektywność i skraca czas terapii.

  Data dodania: 25 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet diagnozy i terapii zaburzeń mowy Logo-Sens w Kielcach »

  Celem naszej pracy jest diagnoza i terapia zaburzeń mowy, diagnoza i terapia procesów integracji sensorycznej oraz terapia pedagogiczna i terapia psychologiczna. Pracujemy w oparciu o rzetelną diagnozę, według indywidualnie przygotowanych programów, dostosowanych do poziomu i możliwości pacjenta. Posiadamy szeroki asortyment ciekawych pomocy oraz fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Udzielamy instruktażu dla rodziców i opiekunów.

  Data dodania: 28 03 2013 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »