Strony związane z hasłem: ochrona środowiska - strona 1 - Katalog Stron - serwisu Gazeta.pl

Strony związane z hasłem 'ochrona środowiska':

1 · 2 · 3 · następna strona »
 • OZE SYSTEMS - kolektory słoneczne, pompy ciepła, turbiny wiatrowe »

  Misją OZE SYSTEMS jest dbanie o stan środowiska naturalnego. Zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą oraz montażem instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii (OZE) tj.:
  1) Kolektory słoneczne (solary, instalacje solarne);
  2) Pompy ciepła;
  3) Turbiny wiatrowe (elektrownie wiatrowe);
  4) Fotoogniwa woltaiczne (baterie słoneczne, PV).

  Ponadto, oferujemy szeroki zakres doradztwa środowiskowego (raporty z oddziaływania na środowisko, dotacje na ochronę środowiska).

  Zapraszamy do współpracy.

  Data dodania: 31 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • VERT - opłaty środowiskowe za emisję, korzystanie ze środowiska, szkolenia »

  Vert - Biuro Analiz Ekologicznych: Opłaty za emisję (opłaty środowiskowe), korzystanie ze środowiska oraz szkolenia w tym zakresie. Firma sporządza także: wnioski o wydanie pozwolenia na emisję pyłów lub gazów do powietrza,operaty wodno - prawne (gospodarka wodno - ściekowa),raporty oddziaływania na środowisko,wnioski o pozwolenie zintegrowane,przeglądy ekologiczne oraz określa na indywidualne zamówienie wysokość opłat za korzystanie ze środowiska i prowadzi ich pełną ewidencję

  Data dodania: 03 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • OZE SYSTEMS - turbiny wiatrowe, elektrownie wiatrowe »

  Oferujemy kompleksowe doradztwo oraz obsługę w zakresie inwestycji związanych z budową
  elektrowni wiatrowych. Dostarczamy turbiny wiatrowe zarówno w osi pionowej, jak i osi poziomej.
  Nasza oferta turbin wiatrowych jest zróżnicowana: od 2kW do 2 MW.
  Zakres naszych usług obejmuje:
  * pomoc w wyborze lokalizacji;
  * uzyskanie niezbędnych pozwoleń;
  * wykonanie analiz, pomiarów;
  * pomoc w pozyskaniu finansowania;
  * dostawa i uruchomienie turbin wiatrowych;
  * serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.
  Do każdego zamówienia podchodzimy w sposób zindywidualizowany. Proponujemy sprawdzone, efektywne ekonomicznie rozwiązania.
  Nasza oferta jest skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych.

  Data dodania: 11 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ekologia »

  Serdecznie zapraszamy na stronę internetowej firmy Ekomeritum. Jesteśmy firmą konsultingową działającą głównie na obszarze ochrony środowiska. Ekomeritum składa się z odpowiedzialnych oraz kompetentnych specjalistów i jest wspierana przez wyspecjalizowanych partnerów. Celem całego zespołu jest terminowe oraz rzetelne wykonywanie powierzonych nam zadań. nnProponujemy Państwu następujące usługi: opracowania wniosków, pozwoleń zintegrowanych, pozwoleń wodno-prawnych, pozwoleń na wytwarzanie odpadów, raporty oddziaływania na środowisko, przeglądy ekologiczne, programy ochrony środowiska, raporty i audyty według potrzeb Klienta i wiele innych.nnNasz profesjonalizm potwierdzają liczne referencyjne naszych zadowolonych klientów, które to można obejrzeć na poniższej stronie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, abyście Państwo byli w pełni usatysfakcjonowani korzystając z naszych usług.

  Data dodania: 12 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Bhp »

  Pełny outsourcing w zakresie służby bezpieczeństwa i higieny pracy - Partner bhp, pierwsza pomoc. Profesjonalna obsługa postępowań powypadkowych, sporządzanie dokumentacji bhp, przeprowadzenie oceny ryzyka zawodowego, dokonywanie przeglądów obiektów. Pomoc w dostosowaniu budynków, terenów oraz obiektów. Profesjonalne Opracowanie opinii i ekspertyz. Oferujemy pomoc w realizacji zadań: Opracowywania i uzgadniania planów zarządzania kryzysowego, opracowywania procedur na wypadek zagrożeń czasu pokoju i wojny, przygotowania dokumentacji i pomocy w przeprowadzeniu ćwiczeń. Doradztwo w zakresie wyposażenia zakładu pracy w sprzęt. Lublin, Kraków, Bielsko Biała.

  Data dodania: 11 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria ECOLEGIS - Prawo, Ekologia i Ochrona Środowiska »

  Kancelaria ECOLEGIS świadczy kompleksową pomoc prawną i biznesową, szczególnie dla inwestycji z obszaru ochrony środowiska i ekologii. Kancelaria zapewnia najwyższy poziom usług i bezpieczeństwa w zakresie obsługi prawnej i biznesowej. Wsparcie biznesowe to między innymi kontakty z urzędami, optymalizacja procesów, nadzór nad procedurami, kontrola przestrzegania norm, negocjacje z klientami, windykacja. Bezpośrednie korzyści ze współpracy to unikanie potencjalnych kar, obniżenie kosztów funkcjonowania firmy, uzyskanie pewności prawidłowości procesów w firmie. Nasza dewiza to, skuteczne i szybkie działanie. Nowe inwestycje czy przedsięwzięcia np. w źródła energii odnawialnej (farmy wiatrowe, małe elektrownie wodne, biomasa, fotowoltaika/ energia solarna i inne), utylizację (recykling), wymagają coraz więcej specjalistycznej wiedzy, często to skomplikowane procesy, długotrwałe procedury, czy też kontakty z urzędami (np. WIOŚ). Nasz zespół tworzą eksperci z zakresu prawa, ekonomi, inżynierii i ochrony środowiska. Łącząc wiedzę prawniczą, ekonomiczną i przyrodniczą potrafimy spojrzeć przez pryzmat zróżnicowanych problemów Klienta, co gwarantuje Państwu najwyższy poziom usług i skuteczne realizowanie powierzonych nam spraw.

  Data dodania: 08 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Lotnictwo i kosmonautyka »

  WSŚ Bydgoszcz rekrutacja - studia inżynierskie, magisterskie, licencjackie. Rekrutacja na studia podyplomowe stacjonarne - ochrona środowiska. Bezpłatny kurs pielęgancja zieleni i melioracja. Podnoszenie kwalifikacji - studia podyplomowe dofinansowane z EFS dla pracowników przedsiębiorstw tj. Monitoring środowiska, infrastruktura komunalna, zarządzanie w ochronie środowiska i gospodarka odpadami oraz odnawialne źródła energii. Profesjonalni ludzie, nowoczesna gospodarka. Zapraszamy na rok akademicki - czekamy na Twoje zgłoszenie. Szkoła wyższa w Bydgoszczy - ochrona dóbr kultury, lotnictwo i kosmonautyka.

  Data dodania: 08 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Szkolenia BHP Pasłęk Elbląg P.Poż OŚ »

  BHP OCHRONA ŚRODOWISKA P.POŻ w Pasłęku, Elblągu, Ornecie, Rychlikach, Morągu, OlsztynienPRACODAWCO!nnRyzyko zawodowenntylkonn100 złnn nnBHP CENTRUM PASŁĘKnntel: 697-769-410nn nn ZAPEWNIMY TWOJEJ FIRMIE:nn nnBezstresowe kontrole Państwowej Inspekcji Pracyni Inspekcji SanitarnejnPomoc nw wprowadzeniu rozwiązań podnoszących stan bezpieczeństwani higieny pracynw twojej firmienTerminowe zorganizowanieni przeprowadzenie multimedialnych szkoleń bhp w twojej firmienFachowe i zgodnenz obowiązującymi przepisami przeprowadzenie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy w twojej firmienTerminowość i bezpieczeństwo:nBierzemy odpowiedzialność za usługi świadczone Twojej firmie.nJesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem co znacząco wpływa na bardzo wysoki poziom usług jakie oferujemynJesteśmy najlepszą firmą w regionie pod względem cena/jakośćn n nnUsługi w zakresie bhp:nnprzeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego i sporządzanie odpowiedniej dokumentacji,nmultimedialne szkolenia pracowników w zakresie bhp,nsporządzanie dokumentacji powypadkowej i prowadzenie rejestrów wypadków przy pracy,nopracowywanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy.nkontrola warunków pracy,nsporządzanie okresowej analizy stanu bhpnbieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń,nprowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadkó

  Data dodania: 17 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ekologia i ochrona środowiska »

  www.eko-logia.pl - wszystko o ekologii, ekologiczne informacje, ekologia, przyroda, ochrona środowiska, technologie ekologiczne. Strona przedstawia charakterystykę naszych działań. Możecie tu Państwo znaleźć informacje na temat programów i projektów z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, gospodarki odpadami, turystyki realizowanych przez naszą Fundację.

  Data dodania: 29 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ekobuddyzm - buddyzm ekologiczny »

  Strona przedstawia buddyjski pogląd na zagadnienia związane z szeroko pojętą ekologią i zagrożeniami wynikającymi z naruszenia przez człowieka równowagi ziemskiego ekosystemu. Zawiera wywiady, artykuły i wykłady uznanych nauczycieli buddyjskich na temat ekologii, a także Buddyjską Deklarację ws. Zmian Klimatu, będącą unikalnym, wspólnym stanowiskiem nauczycieli różnych tradycji buddyjskich w kwestii globalnego ocieplenia. Pierwszą osoba, która ją podpisała, był Jego Świątobliwość XIV Dalajlama.

  Data dodania: 28 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ochrona Przyrody »

  Portal ekologiczny jest serwisem zarówno dla zapalonych obrońców środowiska, jak i dla uczniów piszących zadanie domowe czy osób poszukujących w sieci rozrywki. Regularnie publikowane są tu bowiem newsy i artykuły na temat ekologii, a ponadto umieszczono tutaj wiele różnych funkcjonalności. To m.in. zbiór środowiskowych aktów prawnych poradniki zdrowego odżywania się, oferty pracy czy alert zagrożeń ekologicznych. Serwis pokazuje, że o środowisko naturalne można dbać choćby roniąc codzienne zakupy, a ochrona przyrody wcale nie musi oznaczać nieprzyjemnych wyrzeczeń albo strat ekonomicznych.

  Data dodania: 25 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pracownia Przyrodnicza SYMBIOT »

  Firma SYMBIOT gwarantuje profesjonalne, sprawne i rzetelne wykonanie prac w zakresie inwentaryzacji przyrodniczych na potrzeby inwestycji. Sporządzane dokumentacje są wykonywane kompleksowo, w oparciu o aktualne normy prawne i przy użyciu nowoczesnych technologii.

  Nasza oferta obejmuje następujące usługi:

  • inwentaryzacje dendrologiczne
  • inwentaryzacje przyrodnicze
  • opracowania ekofizjograficzne
  • projekty gospodarki drzewostanem
  • aneksy do raportów o oddziaływaniu na środowisko
  • projektowanie przyrodniczych ścieżek dydaktycznych
  • monitoring i nadzór przyrodniczy

  Zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby naszych klientów. W razie pytań prosimy o kontakt.

  Data dodania: 23 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON »

  Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, organizowany przez firmę ABRYS już od 15 lat, od bieżącego roku zmienia nazwę na Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. Jest to obecnie największy w Polsce Kongres związany z ochroną środowiska, który został objęty patronatem honorowym Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011, Ministra Środowiska, Ministra Infrastruktury, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz wielu innych instytucji. Corocznie bierze w nim udział ok. 500 przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, firm komunalnych, polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz świata nauki.

  Data dodania: 01 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej - Studia Online »

  Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie koło Otwocka została powołana decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 listopada 2002 r. Tą samą decyzją wpisano WSGE do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod numerem 115.

  Od początku istnienia Uczelnia kształci na studiach pierwszego stopnia na kierunkach: Administracja, Pedagogika, Zarządzanie, Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Ochrona Środowiska. W 2008r uczelnia otrzymała zgodę na uruchomienie i prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku Pedagogika. WSGE prowadzi studia w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz studia online. Jako jedna z niewielu uczelni w województwie mazowieckim posiada uprawnienia do nauczania na studiach magisterskich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia podyplomowe na WSGE finansowane sa ze środków unijnych.

  Uczelnia stała się członkiem międzynarodowego stowarzyszenia uczelni wyższych z Europy Środkowej i Wschodniej C.I.R.C.E.O.S.

  Uczelnia, jako pracodawca zatrudnia około osiemnastu profesorów doktorów habilitowanych, dwudziestu ośmiu adiunktów oraz asystentów i pracowników administracyjnych.

  Data dodania: 06 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Doradztwo ekologiczne AQUA-EKO-Projekt »

  W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska. Firma AQUA-EKO-Projekt oferuje szeroki zakres usług : doradztwo ekologiczne, inwestycyjne, a także dokumentację środowiska. Jak przeciwdziałać zanieczyszczeniu środowiska, wprowadzić w życie recykling, co zrobić, aby prowadzona przez nas firma nie wpływała negatywnie na środowisko? Firma AQUA-EKO-Projekt doradzi, ulica Wojciecha Kossaka 7 Częstochowa.

  Data dodania: 02 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Odbiór Odpadów - Gospodarka Odpadami EKOIMPEX »

  Firma Ekoimpex istnieje od roku 2006. Oferujemy:
  -Kompleksową obsługę przedsiębiorstwom
  -Doradztwo w zakresie ochrony środowiska
  -Usługi specjalistyczne
  -Rekultywację
  -Rewitalizację
  -Oczyszczanie terenu
  -Niszczenie towarów i produktów wycofanych z rynku, bądź przeterminowanych
  -Produkcję paliw alternatywnych
  - Odbiór odpadów przeznaczonych do paliwa alternatywnego.
  - Odbiór odpadów spożywczych przeterminowanych i nienadających się do spożycia
  - Utylizację odpadów szczególnie niebezpiecznych, przemysłowych unieszkodliwianie
  -Transport ADR na terenie całego kraju

  Data dodania: 16 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • I Odpady - Serwis poświęcony Gospodarce Odpadami »

  I Odpady to nowoczesny portal - blog w którym poruszane są tematy na czasie dotyczące gospodarki odpadami. W serwisie spis firm oferujących takie usługi jak odbiór odpadów, utylizacja odpadów czy niszczenie towarów i dokumentów. Serwis pisany jest przez fachową redakcję a newsy są najświeższe. Większość tematów na blogu dotyczą naszego środowiska. Również nie zabrakło działu porad dotyczących segregacji i surowców wtórnych.

  Data dodania: 15 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Aspekty gospodarki zarządzania odpadami. I - ODPADY »

  Aspekty gospodarki zarządzania odpadami, serwis tematyczny. W serwisie setki artykułów dotyczących problemów segregacji odpadów. Gospodarka odpadami od podszewki. Problemy związane z ochroną środowiska. W serwisie również spis firm oferujących usługi takie jak odbiór odpadów, czy utylizacja odpadów.

  Data dodania: 16 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • EKOBUT Czyszczenie separatorów i osadników »

  Firma EKOBUT zajmuje się specjalnymi pracami serwisowymi. Jesteśmy profesjonalną Firmą o zasięgu ogólnopolskim, specjalizującą się w kompleksowym serwisie urządzeń podczyszczających oraz obsłudze oczyszczalni ścieków przemysłowych i bytowych. Nasze usługi obejmują między innymi: czyszczenie separatorów tłuszczu i skrobi, czyszczeniem separatorów substancji ropopochodnych, przeglądy techniczne i oceny stanu technicznego separatorów, osadników i przepompowni, czyszczeniem osadników, czyszczenie zbiorników wody ppoż., czyszczenie przepompowni sanitarnych i przemysłowych, czyszczenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej zewnętrznej i wewnętrznej, kanalizacji technologicznej, wpustów ulicznych i odwodnień liniowych, odbiór i transport odpadów przemysłowych niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. Prowadzimy również doradztwo w zakresie ochrony środowiska. Posiadamy decyzje na zbieranie, transport i wytwaraznie odpadów.

  Data dodania: 07 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ekosankt.pl »

  Przedsiębiorstwom brakuje wiedzy o ochronie środowiska
  Za naruszanie przepisów ochrony środowiska można narazić firmę na duże wydatki związane z zaległymi opłatami środowiskowymi czy kosztami napraw szkód ekologicznych.

  Przedsiębiorcy mają wiele obowiązków wynikających z różnych ustaw związanych z ochroną środowiska. Muszą obliczać opłaty środowiskowe oraz produktowe, składać odpowiednie raporty w urzędach marszałkowskich i w inspektoratach ochrony środowiska. Do tego dochodzą jeszcze obowiązki w zakresie naprawy wyrządzonej szkody w środowisku,np. w przypadku wycieku paliwa do rzeki lub gleby. Większe zakłady przemysłowe zdają sobie z tego sprawę i zatrudniają ekspertów ochrony środowiska lub korzystają z konsultacji zewnętrznych firm. Wiele mniejszych i średnich firm nie może jednak liczyć na pomoc specjalistów i nie radzi sobie z przepisami ekologicznymi. Tymczasem zgodnie z ustawą z 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz. U. Nr 75, poz. 493 z późn. zm.) przedsiębiorcy odpowiadają nie tylko za katastrofy ekologiczne. Obowiązek naprawienia wyrządzonej środowisku szkody może powstać nawet wtedy, gdy na terenie, gdzie prowadzona jest działalność, zmniejszy się populacja ptaków lub zostaną zniszczone chronione gatunki roślin.
  Wystarczy, że firma posiada służbowy samochód. Wówczas emitowane są do atmosfery zanieczyszczenia.

  Data dodania: 19 02 2012 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · następna strona »